Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při železniční nehodě v Bohumíně zahynul strojvedoucí pendolina

Jeden lidský život a několik zraněných si vyžádala dnešní kolize pendolina s lokomotivou v Bohumíně. Smrtelná zranění utrpěl strojvedoucí expresu, který právě vyjížděl z bohumínského nádraží.

K tragické železniční nehodě došlo po 5. hodině ranní. K zásahu okamžitě vyjely záchranné složky.

Ke střetu pendolina došlo chvíli poté, co se souprava rozjela ze stanice ve směru na Ostravu. V té době ve vlaku jelo jen deset cestujících. Bohužel, strojvedoucí pendolina nestačil z kabiny včas utéct a při střetu s lokomotivou zemřel.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: “Co se týká zranění, tak jedna osoba nepřežila. Byl to strojvedoucí pendolina. Máme evidován o 5 zraněných osob, z toho jedna byla z stevardka obsluhující v pendolinu a další 4 osoby, které skončily v péči lékařů, byli pracovníci na té záložní posunovací lokomotivě.”

Přední části pendolina i lokomotivy byly čelním nárazem značně deformovány. Na vyšetřování se podílejí policisté a železniční specialisté.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: “My máme nějakou dobu po události, ale policisté a hasiči jsou stále na místě. V této chvíli budeme zjišťovat veškeré okolnosti této události a její příčiny. Budeme spolupracovat například se Správou železnic a také Drážní inspekcí.”
Jan Kučera, generální inspektor Drážní inspekce: “Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události. Šetření je na začátku, ale v tento okamžik už můžeme říct, že vlak pendolino měl zůstat stát u nástupiště, neměl se rozjíždět a neměl projet kolem návěstidla zakazujícího další jízdu.”

Po dobu záchranných prací a vyšetřování byla železniční doprava v místě nehody částečně omezena. Vyprošťování vykolejeného vlaku bylo naplánováno na večerní hodiny. Škoda se počítá v desítkách milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy