Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mošnově vznikne armádní logistické centrum. Nebude sloužit bojovým účelům

Na letiště do Mošnova se po třiceti letech vrátí armáda. Vznikne tam moderní logistické centrum, které bude především zajišťovat přepravu materiálu a techniky českých vojáků i přesuny spojenců. Díky podpory ministerstva financí bude zrekonstruována i přistávací dráha.

Hejtman Ivo Vondrák podepsal v Praze memorandum s ministryní obrany Janou Černochovou a ministrem financí Zbyňkem Stanjurou. Podpisy stvrdili memorandum o spolupráci při budování armádního logistického centra na mošnovském letišti.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Vybudování armádního logistického centra bude dalším velmi důležitým krokem, který významně posílí rozvoj takzvaného Velkého Mošnova. To je projekt, na kterém intenzivně pracujeme již několik let, a který z mošnovské zóny, jejíž součástí je i naše letiště, vytvoří celoevropsky, ne-li celosvětově důležité a strategické centrum.

Centrum nebude sloužit bojovým účelům, ale zejména logistickým potřebám, tedy především pro přepravu materiálu a techniky českých vojáků i pro přesuny spojenců. V areálu letiště vyrostou objekty pro zaměstnance a pro skladování. Díky podpoře Ministerstva financí se zrekonstruuje letištní dráha.


Jana Černochová, ministryně obrany:
"„Projekt logistického centra v Mošnově bude výhodný pro všechny: Pomůže armádě, posílí ekonomiku a bude velkým přínosem pro celý Moravskoslezský kraj. Byl to i pan hejtman Vondrák, kdo na nás apeloval, abychom posílili přítomnost armády v regionu, a právě mošnovské letiště se pro tyto účely přímo nabízí."

Kraj musí nyní vykoupit zbylé pozemky a pak je bezplatně převést na armádu.

Zbyněk Stanjura, ministr financí: "Vzniknou zde nová pracovní místa, naváže se spolupráce s místními firmami a především bude možné rychle využít těchto nových vojenských kapacit v případě mimořádných událostí."

Armáda chce vybudovat středisko, jež bude sloužit potřebám praporu podpory nasaditelných sil, který v současnosti sídlí v Rakovníku. Půjde o jednotku v síle roty, tedy zhruba o tři stovky vojáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy