Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krádeže katalyzátorů jsou mezi zloději oblíbené. Další zloděj byl dopaden díky všímavému občanovi

Přímo při činu dopadli ostravští policisté zloděje, který se specializoval na krádeže katalyzátorů přímo z aut. Byl tak drzý, že výfuky řezal ve dne, protože v noci by byl hluk podezřelý. Přiznal se k 15 skutkům.

Krádeže katalyzátorů se začaly v poslední době v Ostravě množit a proto se na tuto trestnou činnost zaměřilo elitní 10. oddělení kriminálky s celoměstskou působností. Po pár týdnech už měli policisté stopy, které vedly k podezřelému 28letému muži. Nakonec ale ještě pomohla náhoda, když svědek vytočil linku 158 kvůli podezřelému muži na parkovišti v Přívoze. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Svědkovi připadalo podezřelé chování muže, který se delší dobu zdržoval na parkovišti poblíž vozidla Škoda Felicia v Ostravě-Přívoze. Oznamovatele zaujaly také špinavé ruce neznámého muže a opakované kovové ťukání."

Policisté přijeli a přistihli ho přímo při krádeži. Nejprve sice tvrdil, že si opravuje skútr, ale policisté si všimli, že výfuk vedlejšího vozu je odříznut. Zloděj se nakonec přiznal k celkem 15 ukradeným katalyzátorům, které prodával za 2 - 3 tisíce do autoservisu. Jeho majitel tvrdí, že o krádežích nevěděl a tak vyvázne beztrestně. Zloděje ale čeká soud.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 10. oddělení obecné kriminality Ostrava ve zkráceném přípravném řízení sdělil muži podezření ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny muži hrozí až tři roky vězení.

Na podzim loňského roku jsme vás informovali o šestičlenném gangu zlodějů katalyzátorů, kteří měli na svědomí téměř 30 krádeží po celém kraji. Bohužel pro zloděje jsou katalyzátory velmi výhodným artiklem. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy