Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vydatné deště opět zaměstnaly hasiče, ti evidují desítky výjezdů

Tradičně zatopené sklepy, garáže a ucpané kanalizace. Dále popadané stromy a polámané větve. To jsou nejčastější výjezdy hasičů v Moravskoslezském kraji k následkům vydatných dešťů. Meteorologové prodloužili výstrahu před vydatnými dešti až do noci z pondělí na úterý.

Vydatné deště v Moravskoslezském kraji, podobně jako jinde v České republice, zaměstnávají opět hasiče.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Ke 13. hodině vyjeli Moravskoslezští hasiči celkem k 57 událostem. Nejčastěji vyjížděli v okrese Ostrava (21), Nový Jičín (16 ), Opava (14) a dále pak v okrese Karviná (5), Bruntál (1). Hasiči ve 41 případech čerpali vodu z domů, sklepů, nebo garáží a zároveň čistili kanalizační šachtice a komunikace. V 11 případech hasiči odstraňovali vyvrácené stromy a polámané větve. V 5 ti případech pak hasiči monitorovali vodní toky."

Meteorologové vydali výstrahu před vydatnými dešti, která platí až do noci z pondělí na úterý.

Vyjádření ČHMÚ: "Úhrny srážek mohou být ojediněle až 40 mm/6 h nebo 60 mm/24 h. Část srážek může na severovýchodě spadnout v bouřkách. Vzhledem k nasycení povodí z předchozích vydatných dešťů a dalším očekávaným srážkám na severovýchodě a východě republiky může dojít k překročení 2. SPA na některých menších vodních tocích, zejména v oblasti Orlických hor, Jeseníků, Beskyd a jejich podhůří a na některých přítocích Moravy. Lokálně nemůžeme vyloučit při intenzivnějších srážkách i krátkodobé dosažení 3. SPA."
Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail