Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Benešov má kuželnu světových parametrů. Právě byla po rekonstrukci otevřena

Kuželkářský sport má v Horním Benešově téměř 70 letou tradici. Po skromných začátcích byla v roce 1958 postavena dvoudráhová, před 17 lety čtyřdráhová kuželna. Ta však nyní přestala technicky vyhovovat. Město proto investovalo.

Hornímu Benešovu hrozilo, že stávající kuželna již nebude pro provoz vyhovovat a rozhodl se tedy pro rekonstrukci.

Miroslav Petřek, kuželkář a pamětník: „Po 17 letech prostě už ten materiál byl tak opotřebovaný, že došlo k rekonstrukci kompletně celého hracího automatu.

Pavel Kónig (nez.), starosta Horního Benešova: „Akce stála město 3,5 milionů korun a byla kompletně hrazena z rozpočtu města.“

Nově byly proto postaveny všechny dráhy, nová technologie, stavěče i vzduchotechnika.

Miroslav Petřek ml., předseda klubu: „Je tady nejmodernější technologie, která se používá i na mistrovstvích světa, v pohárech, prostě je tady momentálně to nejlepší, co v kuželkách je. Padavost dráhy je úplně super, dráhy odpovídají všem předpisům, jsou rovné, takže můžeme říct, že kuželna je prostě na špičkové úrovni."

Kuželna slouží i široké veřejnosti a sportu se věnují i noví mladí kuželkáři.

Jiří Jančálek, prezident České kuželkářské asociace: „Jako pražák tady v |Horním Benešově jsem už minimálně počtvrté, byl jsem tady někdy už před 20 lety a sleduji, jak to tady funguje. Vím, že tady jsou lidi, kteří pracují s mládeží a určitě taková moderní kuželna se dětem bude líbit."

Kuželna má pro sportovce i kompletní zázemí. Již v tomto týdnu zde bude zahájena letošní sezóna prvním zápasem druhé ligy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy