Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministr dopravy řešil v Ostravě dostavbu Severního spoje a další důležité dopravní stavby

MS kraj navštívil ministr dopravy Martin Kupka. V Ostravě mu představitelé kraje a města představili tři nejdůležitější dopravní stavby, které je potřeba dodělat a v rozpočtech na ně nejsou peníze.

Místecká III. etapa, tedy dokončení průtahu města. Nový most přes řeku Odru kolem čističky v Přívozu a Severní spoj, o kterém se mluví roky. Tyto 3 nedokončené stavby trápí Ostravu nejvíce. Prioritou je právě Severní spoj.

Miroslav Svozil, (ODS) náměstek primátora Ostravy: “Dokončení Severního spoje. V podstatě je to věc, co nejvíce trápí občany, ty co stojí vždycky ty kolony na křižovatce v Nové Vsi. Je to místo, kde denně projíždí 40 tisíc aut.”
Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “V tuto chvíli je to krajská cesta. Bude to přivaděč na dálnici, ale s významnou podporou státu. Měl by nějakých 80 % zaplatit stát. O zbytek se podělí kraj a město Ostrava.”
Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: “Tohle je jeden z důležitých investičních záměrů i v rámci celé ČR. Je velmi dobře, že MS kraj i Ostrava se v tom shodují a že dávají dohromady dokumentaci. V případě MD teď proběhne posuzování z hlediska dopravní zátěže a důležitosti toho dopravního řešení.”

Dobrou zprávou je, že územní rozhodnutí pro tzv. Severní spoj, tedy dálniční přivaděč na Porubu a Martinov by měl být hotový ještě do konce letošního roku.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “O té stavbě se mluví dlouho, sliboval ji kdekdo, nicméně stále stojíme a díváme se do zarostlého břehu řeky Odry, takže jsem rád, že se věci začínají hýbat správným směrem.”

Dostavba Severního spoje by mohla začít už v roce 2026.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy