Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vitesco Technologies zdvojnásobila kapacity laboratoří výzkumného a vývojového centra

Společnost Vitesco Technologies zdvojnásobila kapacity výzkumného a vývojového centra v Ostravě. Mezi činnosti, kterými se společnost v současné době zabývá, patří kybernetická bezpečnost, vývoj technologií pro elektromobily, palivové články či testování 5G sítí.

Jiří Linhart, ředitel R&D: “V posledních letech jsme investovali více než ¼ miliardy korun do nových laboratoří, jsou to vývojové a validační laboratoře. My jsme zdvojnásobili plochu validačních laboratoří na 4.600m2 a vyvíjíme tady moderní inteligentní senzory. “
Alena Zahradníková, HR manažerka: “Naše spolupráce spočívá zejména s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou v Ostravě, se kterou máme nejužší spolupráci. Aktuálně zaměstnáváme zhruba 270 zaměstnanců, 80% z toho je vysokoškolsky vzdělaných: inženýři v disciplínách jako softwarové a hardwarové inženýrství.”

Senzory vyráběné a testované zde v Ostravě naleznete v dopravě od motorek až po těžké nákladní vozy.

Zdeněk Petzl, výkonný ředitel, Sdružení automobilového průmyslu: “V průběhu těch 30 let ty týmy zdejší a Vitesco je jedním z těch skvělých příkladů potvrdily tu sílu, která v České republice tradičně je a naopak tyto nové kompetence přitahují a rozvíjejí, což je přesně ta budoucnost, kterou potřebujeme, aby český autoprůmysl zůstal relevantní, silný i po těch dalších 30 let.”

Zdejším unikátem je například speciální vibrační zařízení, které dokáže vyvinout přetížení až 100G, což je hodnota odpovídající startům nejrychlejších raket.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy