Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič z Moldavska jel na dálnici D48 v protisměru, nadýchal 2,3 promile

Opili se, sedli do auta a v noci vjeli na dálnici D48 u Příbora do protisměru. Dvojice Moldavanů pak auto odstavila u svodidel na D48 a během chvíle řidiče zadrželi projíždějící policisté, nadýchal 2,3 promile. Nikomu se naštěstí nic nestalo, dvojice byla ale umístěna do policejních cel a po vystřízlivění měla co vysvětlovat.

Ve středu chvíli po půlnoci řídil 44letý muž z Moldavska Peugeot 206, v autě měl dalšího opilého spolujezdce a s vozem vjel na dálnici D48 do protisměru. A to na katastru města Příbor ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Přibližně po půl kilometru svůj automobil zastavil u svodidel a po chvíli byl zadržen okolo jedoucí policejní autohlídkou ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje."

Při jízdě v protisměru se naštěstí nikomu nic nestalo.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Odbornými dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený 44letý muž je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření."

Jeho 39letý spolujezdec byl také opilý. Oba muži byli následně omezeni na osobní svobodě a byli umístěni do policejních cel k vystřízlivění a k následnému provedení dalších nutných procesních úkonů.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Policisté z Obvodního oddělení v Příboře zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Celá záležitost je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy