Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách už se domluvili na nové koalici

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách po sečtení všech hlasů vyhrálo Sdružení Nezávislí. Na druhé příčce skončilo hnutí ANO a na třetím koalice SPOLU. Ke komunálním volbám přišla více než třetina oprávněných voličů.

Vítězem komunálních voleb v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách se stali Nezávislí. Získali 6 mandátů, tedy o dva více než ve volbách před 4 lety. Už se také dohodli na nové koalici. Celkem v tomto obvodu lidé volili 15 zastupitelů.

Patrik Hujdus (Nezávislí), lídr kandidátky, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Co se týče koalice, tam prvním partnerem, se kterým jsme jednali, byla koalice SPOLU. Můžu říct, že jsme se domluvili, protože máme blízké názory a myslím si, že už máme zkušenost s jednotlivými personami, které se dostaly za koalici SPOLU do zastupitelstva, takže tam je poměrně jednoduchá debata a přibereme ještě i Občany pro Mariánské Hory a Hulváky, protože tam jsme také spolupracovali už v minulých letech, tak si myslím, že by bylo dobré na tu spolupráci navázat.”

Prvním místostarostou by se měl stát Jiří Pagáč z KDU-ČSL.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), kandidát SPOLU, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: "Samozřejmě je to úspěch pro KDU-ČSL, že v zastoupení v tom zastupitelstvu budeme mít dva mandáty, což je výsledek, který jsme v Mariánských Horách nikdy neměli.”

Vše rozhodne ustavující zastupitelstvo, které by se mělo uskutečnit v druhé polovině října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy