Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pět zraněných po srážce dvou aut u Mošnova, jeden z řidičů nadýchal

Velmi vážná nehoda zkomplikovala provoz na silnici I/58 u Mošnova. V sobotu ráno se tam srazila dvě osobní auta. Záchranáři ošetřovali 5 zraněných a silnice musela být na několik hodin uzavřena. Jeden z řidičů nadýchal přes jedno promile.

Srážka vozů Lancia a Peugeot byla hasičům nahlášena v sobotu po páté hodině ranní. Do Mošnova vyjely dvě jednotky hasičů ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín, společně s nimi jednotka letištních hasičů z Mošnova. Při jejich příjezdu na místo nehody byli všichni cestující mimo svá auta.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a s kolegy ze ZZS MSK se pustili do ošetřování zraněných. Silnici očistili od menšího úniku oleje pomocí nasákavého sorbentu. Pomáhali s naložením obou aut na vozidla odtahové sužby."

Záchranáři k nehodě vypravily čtyři zdravotnické týmy z výjezdových základen Mošnov, Studénka a Nový Jičín, z Ostravy vzlétl vrtulník LZS.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Nejvážnější byl stav devatenáctiletého mladíka, u něhož selhávalo dýchání. Musel být zaintubován a o jeho ventilaci se postaral přístroj. Utrpěl mnohočetná poranění, s nimiž byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. Další čtyři pacienti – tři muži ve věkovém rozpětí devatenáct až jednadvacet let, stejně jako čtyřicetiletá žena, byli posádkami ZZS ošetřeni se středně těžkými poraněními hlavy, hrudníku a končetin. Pozemní posádky je transportovaly do novojičínské a ostravské Městské nemocnice."

Příčiny nehody zjišťují policisté.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Jeden z řidičů měl pozitivní zkoušku na alkohol, nadýchal přes jedno promile. Další okolnosti jsou předmětem prověřování ze strany policistů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy