Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Netradiční pohádkové příběhy na hradě Hukvaldy pobavily děti i dospělé

Letošní návštěvní sezona na hradě Hukvaldy se blíží ke svému konci. V sobotu patřil hrad pohádkám a už teď se lidé mohou těšit na tradiční Ondřejsou pouť.

Ondřej Ryšavý, manažer Šermířského spolku Honorata: “My jsme Šermířská skupina Honorata z Letohradu, takže to sem máme docela daleko. Ale jezdíme se rádi, moc se nám tady líbí. Dnešní den je pojmenovaný jako Pohádkové Hukvaldy, takže se snažíme přiblížit program dětem. Aby si to pořádně užily, tak pro ně máme připravenou vlastně ve dvou blocích Popletenou pohádku a pirátské vystoupení Dobrodružství na ostrově lebek. Celý ten blok se opakuje, aby to stihli všichni diváci, kteří přijdou i později.”


Lucie Szusciková, návštěvnice hradu: “My jsme se přišli podívat cíleně na program, ale zároveň i na hrad. Holky nejsou odsud, takže jsem jim chtěla ukázat, jak to tady vypadá. Líbí se nám to, je to fajn, že ten hrad tak ožil tím, že se tady dělají takové akce. Holky si zastřílely z luku. Ta pohádka se taky tematický na hrad hodí, takže je to super.
Anketa: “Prvně jsme si prošli celý hrad, pak jsme si šli zastřílet z luku a pak jsme šli tady na pohádku, byť jsme ji nestihli celou. Ale bylo to super.”
Anketa: “Pohádka byla a takové pirátce, která hledala poklad. Tak se vydala na ten ostrov, který bránilo hodně pirátů, ale nakonec to zvládla.
Anketa: “Pohádka se mi líbila. Jak bojovali.”
Anketa: “Pohádka se mi líbila, jak se mečovali.”
Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Dneska jsme si na hradě Hukvaldy pro návštěvníky připravili jednu z předposledních akcí Pohádkové Hukvaldy, kde tradičně vystoupil Šermířský spolek Honorata z Letohradu. Je to teda předposlední akce letošní sezony. Závěr máme 27. listopadu Ondřejskou poutí, která se tradičně teda uskuteční i v podobě mše svaté a doprovodným programem v podobě dechové kapely. Návštěvníci mohou hrad Hukvaldy navštěvovat v běžné otevírací době pouze do konce října, tedy do neděle 30. října. Máme otevřeno v běžné otevírací době od 9 do 16 a můžou vidět výstavy, které tady máme, mohou navštívit komentovanou prohlídku, nebo si hrad projít samostatně v doprovodu například nové mobilní aplikace v podobě virtuálního průvodce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy