Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté lovili rychle jedoucí řidiče na opravovaném úseku silnice I/48

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. Tentokrát se zaměřili na opravovaný úsek silnice I/48 na Novojičínsku a cílili hlavně na řidiče, kteří porušovali maximální povolenou rychlost. Nejrychlejšímu naměřili téměř 150 kilometrů za hodinu.

Dopravně bezpečnostní akce proběhla na Novojičínsku v pondělí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Byla zacílena na veškeré protiprávní jednání, zejména na kontrolu nejvyšší povolené rychlosti a způsobu jízdy motorových vozidel na silnici I/48, jedná se o rekonstruovaný úsek silnice. Do akce bylo zapojeno 8 policistů dopravního inspektorátu územního odboru Nový Jičín. Ti během včerejšího dopoledne zjistili 39 přestupků porušení nejvyšší povolené rychlosti mimo obec."

Jednomu z řidičů, který zřejmě zapomněl v omezení sundat nohu z plynu, naměřili policisté rychlost 149 km/h.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V jednom případě byl zjištěn přestupek za způsob jízdy a také jeden řidič usedl za volant, kdy jeho dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek."

Nejedná se o jedinou dopravně bezpečnostní akci, která proběhla v rámci výkonu služby u dopravních policistů z Novojičínska. Na konci měsíce září se také zaměřili na silnici I/48, tentokrát v opačném směru. Vzhledem k tomu, že v uvedeném úseku řidiči opakovaně porušují povolenou rychlost, proto se na toto místo opakovaně zaměřují.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté svou činnost vykonávali u odbočky směrem na obec Rybí. Během dopoledních hodin policisté zjistili 60 přestupků porušením nejvyšší povolené rychlosti. V neposlední řadě také probíhají kontroly i na dálnici D48 mezi městem Frýdek-Místek a Nový Jičín, kdy úzce spolupracujeme také s leteckou službou."

Tyto kontroly jsou zaměřené zejména na jízdu v jízdních pruzích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy