Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná finančně podpořila další modernizaci v rájecké nemocnici

Nemocnice Karviná-Ráj pořídila díky finanční podpoře města na své oční oddělení nový přístroj a zakoupila i pro interní Jednotku intenzivní péče šest nových moderních lůžek pro pacienty. Podívejte se na reportáž.

Na oční ambulanci Moravskoslezského očního centra slouží pacientům nový speciální přístroj zvaný Mikroperimetr, který slouží k vyšetření zorného pole v místě nejostřejšího vidění.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Tím přístrojem získáme vyšetření, které nám říká, jak to místo nejostřejšího vidění vypadá, protože při normálním vyšetření zorného pole jsou ty body, které ten pacient má vidět, příliš daleko od sebe a nevymapují přesně tu nejdůležitější část oka.”

Personál na oddělení interní JIP si pochvaluje zakoupené nové lůžka pro hospitalizované pacienty.

Pavlína Konopková, staniční sestra interní JIP: "Tady tyto lůžka jsou plně polohovatelné a mají laterální náklon, což umožňuje sestrám toho pacienta naklonit a nemají takovou zátěž pro své tělo. "

 Lůžka i přístroj pořídila nemocnice díky finančnímu daru města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jsem rád, že máme dvě špičkové nemocnice v našem městě, Ten standard v Karviné-4 a Karviná-6 jde pořád nahoru a jsem za to rád, že obě nemocnice hodně investují do modernizace a díky tomu se pak pacienti mohou cítit lépe."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy