Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má nové monitorovací centrum. Sleduje dění v bytových domech i v jejich okolí

Poruba má další dohledové centrum. Nainstalováno bylo v DPS Harmonie na Dělnické ulici a slouží nejen k větší bezpečnosti obyvatel, ale také jako recepce klientům, kteří tam bydlí.

V Porubě roste počet kamer v bytových domech ve správě radnice. Na bezpečí obyvatel jich aktuálně dohlíží zhruba 100. V DPS Harmonie proto otevřeli nové dohledové centrum.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Protože těch kamer je tolik a nebylo v moci jednoho člověka sledovat takové množství kamer, tak jsme se v rámci snahy o úspory rozhodli, že ty kamerové centra uděláme dvě a sloučíme. S tím, že kamerové centrum, které funguje na Havlíčkově náměstí, tak obsluha zároveň prochází ten dům a fyzicky kontroluje, zda je tam vše v pořádku a nejsou problémy.”

Nejvíce kamer je v Panoramce na Havlíčkově náměstí a nově v bytovém domě Oblouk Kamery hlídají i některé domy v lokalitách Skautská a Dělnická.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Není to takzvaný Velký bratr. Kamery jsou opravdu umístěny tak, že nezasahujeme do soukromí, nekontrolujeme v kolik přijdou lidé domů a s kým.”

Dalších 45 kamer, které jsou napojeny na MP, monitorují veřejná prostranství.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Tatro místa byla vytipovaná podle protiprávného jednání, respektive počtu spáchaných přestupků, případně trestných činů a jsou to rovněž místa, kde může docházet k takovému protiprávnímu jednání. Cílem v každém případě je, aby byla zvýšena pocitová bezpečnost spoluobčanů.”

Počet kamer chce porubská radnice dále rozvíjet a modernizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy