Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj přepadl bezbrannou seniorku, udeřil ji pěstí a vzal tašku s penězi, zadrželi ho svědci

Třinečtí kriminalisté obvinili 30letého zloděje, který si na poště vyhlédl téměř 80letou ženu, fyzicky ji napadl a oloupil. Při jeho zatčení sehráli důležitou roli lidé, které poškozená žena požádala o pomoc.

Starší žena si ve středu 14. prosince na poště vybrala více než 10.000 korun. Toho, že má u sebe vyšší obnos peněz, si zřejmě všiml 30letý muž a rozhodl se, že ji oloupí.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: “Vůbec si nevšimla, že již v té chvíli jí je stále „v patách“ jistý muž. Měl s ní projít obchod, poté nastoupit do autobusu a následně vystoupit v místní části Karpentná. Po chvíli chůze mezi domy měl uchopit tašku seniorky tak, že žena ztratila rovnováhu a upadla na zem. Bezbrannou paní měl udeřit pěstí a odcizit tašku s penězi. Odcházel pryč. Napadené se podařilo zkontaktovat procházející ženu a poté i zastavit projíždějící vozidlo, přičemž oba požádala o pomoc. Ti neváhali, pohotově se v situaci zorientovali a zakročili.”

Podle policistů byla situace dramatická, podezřelý muž totiž následně zastavil náhodně projíždějící vozidlo a jeho řidič svolil, že ho sveze. Vzápětí ale na základě reakcí svědků vůz zastavil a muže vysadil. Ihned byl zadržen a následně předán policistům.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: “Třinečtí kriminalisté obvinili 30letého muže ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný, který skutek spáchal pod vlivem alkoholu a za obdobné jednání byl v minulosti již odsouzen, se v podstatě doznává. Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na 2 až 10 let. Peníze s taškou policisté poškozené ženě navrátili.”
Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: “V této souvislosti si dovolíme připomenout, že je zapotřebí být vždy obezřetný, zejména při vybírání vyššího obnosu peněz a následného pohybu. Co se týká dění na místě, je nutno vyhodnotit si informace a situaci, určitě nedoporučujeme brát bezdůvodně neznámé osoby do vozidla. Ocenit však lze pomoc náhodných občanů poškozené ženě. Byť z tohoto ohledu platí, že u jakýchkoliv „zákroků“ občanů je nutné počínat si opatrně, nikdy nevíte, „kdo proti vám stojí“. Samozřejmostí je neprodlené přivolání policistů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy