Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté a hasiči zachránili dva seniory z hořícího domu ve Vřesině

Ve Vřesině u Ostravy hořel v sobotu po poledni dům. Policisté a hasiči z něj společně vytáhli dva seniory. Třetí člověk se z domu dostal ještě před jejich příjezdem. Škoda byla vyčíslena předběžně na 200 tisíc korun.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena půl hodiny po poledni. Do Mešnické ulice ve Vřesině vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh a spolu s nimi dobrovolní hasiči z Vřesiny a Krásného Pole.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policejní hlídky z obvodních oddělení Ostrava Poruba 1, Ostrava Poruba 2 a oddělení hlídkové služby byly na místě do pár minut. Díky rychlému příjezdu a pohotové reakci se jim podařilo v domě, ze kterého již vycházel kouř, nalézt dva seniory, kterým se nedařilo dům opustit. Dostat se do bytových jednotek nebylo až tak snadné, ale policisté jednali naprosto profesionálně s jasnou vizí všechny nájemníky zachránit. Pro únikovou cestu museli policisté volit nejen dveře, ale i okno. Policisté zpočátku jednali sami, posléze se k nim přidali také hasiči. Další jedna osoba vyšla před dům ještě před příjezdem záchranných složek."

Zachráněnými jsou paní (ročník 1945) a muž (ročník 1940). Oba byli předáni do péče zdravotníků.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Policisté a hasiči zachránili z hořícího domu dvě osoby, obě skončily po poskytnutí předlékařské první pomoci v péči přivolaných zdravotníků. Třetí opustila dům ještě před příjezdem záchranných složek. Požár byl lokalizován přibližně po dvaceti minutách, plameny poškodily kuchyň i plynový kotel. Hasiči po uhašení zkontrolovali termokamerou i zbývající prostory domu včetně střechy a půdy, aby vyloučili riziko skrytého šíření požáru."

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy