Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně v noci vykolejil osobní vlak po projetí zákazu

Naštěstí bez zranění, ale se škodou za více než milion korun skončila nehoda osobního vlaku v Českém Těšíně, ke které došlo chvíli před úterní půlnocí.

Nehoda se stala ve 23.50 hodin ve stanici Český Těšín. Vlak narazil do zarážedla na konci koleje a po vykolejení do budovy.  V době nehody byli ve vlaku 3 lidé. Jeden cestující a dva zaměstnanci Českých drah. 

Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce: "Osobní vlak Os 12853 na trase Frýdek-Místek - Český Těšín minul návěstidlo zakazující jízdu, najel do zarážedla a vykolejil. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a celková škoda byla odhadnuta na 1,05 mil. Kč (750 tis. vlak, 300 tis. infrastruktura a technologická budova). Drážní inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy."

Nehoda nebrání provozu v prostoru železniční stanice. Je ale možné, že dojde k omezení v době, kdy bude technika vlak vyprošťovat. 

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic: "Nehoda neměla vliv na ostatní provoz ve stanici. Zda bude eventuálně potřebné nějaké omezení během nakolejování jednotky, to bude zřejmé později, jakmile se s majitelem vlaku dohodne způsob vyproštění."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy