Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové provádí operace deformit přednoží miniinvazivní metodou

Centrum jednodenní chirurgie v Orlové je jediné pracoviště v České republice, které provádí estetické zákroky v oblasti chirurgie nohy miniinvazivní operační technikou. Zájem o tuto metodu stoupá pro její šetrnost, vhodná je i pro pacienty s diabetickou nohou.

Deformity prstů, vbočené palce, ostruhy patní kosti, artrózy palců i diabetické nohy. Všechny tyto nežádoucí problémy běžně operují na všech ortopedických odděleních, ne však metodou, kterou nabízí pouze detašované pracoviště karvinské rájecké nemocnice v Orlové.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení Nemocnice Karviná - Ráj: “Celou operaci provádíme pod rentgenovým přístrojem, to znamená, že já vlastně nevidím ty kosti, mýma očima je právě monitor toho rentgenového přístroje.”

Právě tuto metodu si vybrala i Marcela Minksová z Javorníku.

Marcela Minksová, pacientka: “Trápí mě vbočené palce už delší dobu, ale neřešila jsem to, až mě to začalo bolet při chůzi. Byla jsem u svého ortopeda, ten říkal, že pojedeme tu klasickou metodu, to sekání nebo se zkusí ty vložky na příčně plochou klenbu, ale nepomohlo to a do klasické operace se mi nechtělo, nakonec jsme se dozvěděla o této metodě pana primáře Holinky."

Hlavní výhodou je, že se operace provádí pomocí malých kožních vpichů. Pro pacienty je to maximálně šetrné.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: “V tuto chvíli tým pod vedením primáře Holinky ročně takových operací udělá 250 až 300 a zájem pacientů stále roste."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy