Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Psovodi moravskoslezských policistů uspěli v kynologických přeborech

Celý MS kraj |

Ve dnech 23. až 28. dubna se ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Dobrotice uskutečnil devátý ročník Mistrovství Moravy psovodů se služebními psy pro rok 2022. V rámci mistrovství probíhaly současně ještě další soutěže, a to Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Organizátorem přeborů pro tento rok bylo naše krajské ředitelství.

Jednotlivých soutěží se zúčastnila družstva všech moravských krajských policejních ředitelství, tedy kromě našeho ředitelství co by pořadatele také týmy (psovod a pes) z krajů Vysočina, Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Mezinárodní přesah měla účast slovenských kolegů z Krajského ředitelství policie Žilinského kraje. Celkem dvacet devět psovodů se služebními psy soutěžilo ve dvou kategoriích, jedna se zaměřením na psy hlídkové a druhá na psy výjezdové. Disciplíny poslušnosti, obranné a pachové práce byly pro obě kategorie stejné, ale u hlídkových psů je nejen v soutěžích, ale také ve službě větší důraz kladen na zadržení a u výjezdových na pachové práce."

Cílem mistrovství bylo prověřit a vzájemně porovnat schopnosti a úroveň připravenosti psovodů a služebních psů a posoudit kvalitu výcviku z hlediska praktického použití ve výkonu služby. Poměrně vyrovnané bodové hodnocení na výsledkových listinách prokázalo vysokou úroveň připravenosti policistů i jejich čtvernohých parťáků.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "V přeboru Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje 2023 se v kategorii hlídkových psů na prvním místě umístil prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových psů prap. Tomáš Sikora se Saganem."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, skupina základních kynologických činností Opava
 2. prap. Marek Šifalda, pes Bruttal, skupina základních kynologických činností Bruntál
 3. pprap. Ondřej Vlha, pes Bendix, skupina základních kynologických činností Opava

Kategorie psů výjezdových

 1. prap. Tomáš Sikora, pes Sagan, skupina základních kynologických činností Frýdek-Místek
 2. pprap. Bc. Marek Vyležík, pes Xanuk, skupina základních kynologických činností Ostrava
 3. pprap. Daniel Mičulka, pes Cerberus, skupina základních kynologických činností Ostrava
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Výsledná listina Mistrovství Moravy 2023 byla pro náš kraj velice příznivá. V hlídkových psech na nejvyšším stupni „bedny“ stál opět prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových obsadil náš krajský vítěz prap. Tomáš Sikora se Saganem krásné stříbrné místo."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 2. prap. Jindřich Šulc, pes Dasty, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 3. prap. Bc. Petr Gajdošík, LL.M., pes Zak, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Kategorie psů výjezdových

 1. nprap. Robert Klepáč, pes Deny, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 2. prap. Tomáš Sikora, pes Sagan, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 3. prap. Bc. Petr Lacheta, pes Perun, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nejen výhercům, ale také všem zúčastněným gratulujeme. Dlužno připomenout, že za úspěchem nejen na soutěžích, ale hlavně ve službě, stojí hodiny a hodiny náročného výcviku, kterému se psovodi se svými psy věnují. Policejní kynologové se svými „čtyřnohými kolegy„ tráví většinou čas nejen ve službě, ale také ve svém volném čase."
Nahlásit chybu


K tématu

Zloděj, který se vloupal do kanceláře v Ostravě stále uniká policii

20. září 2023 14:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policisté stále pátrají po muži, který se na konci června vloupal do jednoho z podniků v centru Ostravy. Z kanceláře pak ukradl peněženku, doklady a peníze.

Návěsu v Chotěbuzi praskla náprava ve chvíli, kdy měl najet na váhy

18. června 2023 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zastavili v Chotěbuzi tahač s návěsem, u kterého měli jasné podezření, že je přetížený. Řidiče vyzvali, ať vjede na váhu a v ten moment praskla na přívěsu náprava. U řidiče navíc policisté zjistili i další pochybení.

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání

29. května 2023 15:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Výtah dopravující uhlí z kilometrové hlubiny Dolu ČSM dostane nový motor

Dnes 10:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Těžební společnost OKD vymění motor těžního stroje, který se v severní lokalitě Dolu ČSM už od roku 1972 stará o dopravu vytěženého uhlí s hlušinou na povrch, za kompletně opravený. Renovace probíhá od ledna do června a vyjde na 10 milionů korun.

Základní škola a Mateřská škola Motýlek v Kopřivnici je modernější a prostornější

Dnes 10:02 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Moravskoslezský kraj nechal zrekonstruovat Základní školu a Mateřskou školu Motýlek v Kopřivnici. Součástí projektu Moravskoslezského kraje coby zřizovatele školy bylo kromě rekonstrukce jejích stávajících prostor i vybudování nového objektu, který je napojený na hlavní budovu školy. Celá investice vyšla na 26 milionů korun.

Hosté ve studiu: Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje

17. května 2024 14:59 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

MS kraj navýšil finance na obnovu kulturních památek

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

17. května 2024 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

17. května 2024 14:03 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Psovodi moravskoslezských policistů uspěli v kynologických přeborech
Vydáno 7. května 2023 16:46, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Ve dnech 23. až 28. dubna se ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Dobrotice uskutečnil devátý ročník Mistrovství Moravy psovodů se služebními psy pro rok 2022. V rámci mistrovství probíhaly současně ještě další soutěže, a to Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Organizátorem přeborů pro tento rok bylo naše krajské ředitelství.

družstvo KŘPT; zdroj foto: Policie ČR

Jednotlivých soutěží se zúčastnila družstva všech moravských krajských policejních ředitelství, tedy kromě našeho ředitelství co by pořadatele také týmy (psovod a pes) z krajů Vysočina, Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Mezinárodní přesah měla účast slovenských kolegů z Krajského ředitelství policie Žilinského kraje. Celkem dvacet devět psovodů se služebními psy soutěžilo ve dvou kategoriích, jedna se zaměřením na psy hlídkové a druhá na psy výjezdové. Disciplíny poslušnosti, obranné a pachové práce byly pro obě kategorie stejné, ale u hlídkových psů je nejen v soutěžích, ale také ve službě větší důraz kladen na zadržení a u výjezdových na pachové práce."

Cílem mistrovství bylo prověřit a vzájemně porovnat schopnosti a úroveň připravenosti psovodů a služebních psů a posoudit kvalitu výcviku z hlediska praktického použití ve výkonu služby. Poměrně vyrovnané bodové hodnocení na výsledkových listinách prokázalo vysokou úroveň připravenosti policistů i jejich čtvernohých parťáků.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "V přeboru Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje 2023 se v kategorii hlídkových psů na prvním místě umístil prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových psů prap. Tomáš Sikora se Saganem."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, skupina základních kynologických činností Opava
 2. prap. Marek Šifalda, pes Bruttal, skupina základních kynologických činností Bruntál
 3. pprap. Ondřej Vlha, pes Bendix, skupina základních kynologických činností Opava

Kategorie psů výjezdových

 1. prap. Tomáš Sikora, pes Sagan, skupina základních kynologických činností Frýdek-Místek
 2. pprap. Bc. Marek Vyležík, pes Xanuk, skupina základních kynologických činností Ostrava
 3. pprap. Daniel Mičulka, pes Cerberus, skupina základních kynologických činností Ostrava
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Výsledná listina Mistrovství Moravy 2023 byla pro náš kraj velice příznivá. V hlídkových psech na nejvyšším stupni „bedny“ stál opět prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových obsadil náš krajský vítěz prap. Tomáš Sikora se Saganem krásné stříbrné místo."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 2. prap. Jindřich Šulc, pes Dasty, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 3. prap. Bc. Petr Gajdošík, LL.M., pes Zak, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Kategorie psů výjezdových

 1. nprap. Robert Klepáč, pes Deny, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 2. prap. Tomáš Sikora, pes Sagan, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 3. prap. Bc. Petr Lacheta, pes Perun, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nejen výhercům, ale také všem zúčastněným gratulujeme. Dlužno připomenout, že za úspěchem nejen na soutěžích, ale hlavně ve službě, stojí hodiny a hodiny náročného výcviku, kterému se psovodi se svými psy věnují. Policejní kynologové se svými „čtyřnohými kolegy„ tráví většinou čas nejen ve službě, ale také ve svém volném čase."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037094/psovodi-moravskoslezskych-policistu-uspeli-v-kynologickych-preborech