Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

10 zraněných cyklistů během víkendu v Moravskoslezském kraji

Celý MS kraj |

Záchranáři v Moravskoslezském kraji museli opět zasahovat u pádů cyklistů z kol. Během 48 hodin, od pátku do neděle, spěchali k desítce cyklistů. Mezi zraněnými byly i dvě děti.

V pátek nejprve záchranáři spěchali k pětašedesátiletému muži do obce Písek na Frýdecko- Místecku, který havaroval při sjezdu z kopce a byl krátce v bezvědomí.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "S poraněním hlavy a známkami otřesu mozku jej posádka po prvotním ošetření předala na chirurgii třinecké nemocnice. Následně bylo nutno ošetřit po pádu z bicyklu čtrnáctiletého chlapce na Novojičínsku. Transportován byl do nemocnice v Novém Jičíně."

V sobotu v podvečer došlo k další nehodě cyklisty ve Štěpánkovicích na Opavsku, který byl se zraněním dolní končetiny předán na ortopedické ambulanci opavské Slezské nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Chvíli poté vyjížděli záchranáři k devětačtyřicetiletému muži do Rychvaldu na Karvinsku – ten havaroval při pádu do příkopy a přivodil si vícečetná poranění. Zajištěn krčním límcem a ve vakuové matraci jej tým ZZS přepravil do Městské nemocnice Ostrava. Během sobotního večera následovali ještě další dva zranění cyklisté, a to ve Štítině na Opavsku a Frýdku-Místku. Oba utrpěli středně závažná poranění."

V neděli byla zdravotnická posádka volána do Tošovic na Novojičínsku, kde sedmačtyřicetiletý cyklista utrpěl poranění dolní končetiny a hlavy.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Odpoledne došlo k nalezení jedenáctileté dívky po pádu z kola v Jablunkově na Frýdecko- Místecku. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hlavy, končetiny a příznaky svědčící pro otřes mozku."

K zatím poslednímu zranění cyklisty záchranáři vyjížděli po osmnácté hodině nedělní, a to do Velkých Heraltic na Opavsku.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Šestačtyřicetiletý muž utrpěl při nehodě těžké poranění, ošetřit bylo nutno hlavu, hrudník, břicho a horní končetinu. Posádky jej zajistily fixačními prostředky, podaly nitrožilně léky a letečtí záchranáři pak pacienta vrtulníkem transportovali do ostravské Fakultní nemocnice."

Cyklisté by měli být na cestách opatrní a rozhodně by neměli zapomínat na ochranné prvky, jako je například přilba, která může zachránit život. Stejně tak by se měli mít na pozoru také řidiči na cestách.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Velkých Heralticích našli zraněného cyklistu, vrtulník ho přepravil do nemocnice

14. května 2023 22:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U rybníka ve Velkých Heralticích našli těžce zraněného cyklistu. Zatím se neví, zda ho srazilo auto nebo se zranil při pádu. Do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Pád dítěte z houpačky i zraněná cyklistka. Záchranáři zasahovali u vážných úrazů na Frýdecko-Místecku

2. září 2023 18:16 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři měli opět krušnou sobotu. U Dolní Lomné zasahovali u dvouleté holčičky, která spadla z houpačky. A v lese u Kunčic pod Ondřejníkem zase u osmapadesátileté cyklistky, která havarovala na blátivém terénu. V obou případech šlo o vážná zranění hlavy. Do Beskyd musel i vrtulník.

Muž se vážně zranil po pádu na kole v Tošovicích u Oder

30. března 2024 21:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu odpoledne u vážného úrazu cyklisty na Novojičínsku. 26letý muž tam havaroval při jízdě na kole z kopce. Do nemocnice ho v kritickém stavu transportoval vrtulník.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

Včera 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

Včera 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

Včera 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

10 zraněných cyklistů během víkendu v Moravskoslezském kraji
Vydáno 14. května 2023 23:43, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Záchranáři v Moravskoslezském kraji museli opět zasahovat u pádů cyklistů z kol. Během 48 hodin, od pátku do neděle, spěchali k desítce cyklistů. Mezi zraněnými byly i dvě děti.

ilustrační snímek; zdroj foto: ZZS MSK

V pátek nejprve záchranáři spěchali k pětašedesátiletému muži do obce Písek na Frýdecko- Místecku, který havaroval při sjezdu z kopce a byl krátce v bezvědomí.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "S poraněním hlavy a známkami otřesu mozku jej posádka po prvotním ošetření předala na chirurgii třinecké nemocnice. Následně bylo nutno ošetřit po pádu z bicyklu čtrnáctiletého chlapce na Novojičínsku. Transportován byl do nemocnice v Novém Jičíně."

V sobotu v podvečer došlo k další nehodě cyklisty ve Štěpánkovicích na Opavsku, který byl se zraněním dolní končetiny předán na ortopedické ambulanci opavské Slezské nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Chvíli poté vyjížděli záchranáři k devětačtyřicetiletému muži do Rychvaldu na Karvinsku – ten havaroval při pádu do příkopy a přivodil si vícečetná poranění. Zajištěn krčním límcem a ve vakuové matraci jej tým ZZS přepravil do Městské nemocnice Ostrava. Během sobotního večera následovali ještě další dva zranění cyklisté, a to ve Štítině na Opavsku a Frýdku-Místku. Oba utrpěli středně závažná poranění."

V neděli byla zdravotnická posádka volána do Tošovic na Novojičínsku, kde sedmačtyřicetiletý cyklista utrpěl poranění dolní končetiny a hlavy.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Odpoledne došlo k nalezení jedenáctileté dívky po pádu z kola v Jablunkově na Frýdecko- Místecku. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hlavy, končetiny a příznaky svědčící pro otřes mozku."

K zatím poslednímu zranění cyklisty záchranáři vyjížděli po osmnácté hodině nedělní, a to do Velkých Heraltic na Opavsku.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MSK: "Šestačtyřicetiletý muž utrpěl při nehodě těžké poranění, ošetřit bylo nutno hlavu, hrudník, břicho a horní končetinu. Posádky jej zajistily fixačními prostředky, podaly nitrožilně léky a letečtí záchranáři pak pacienta vrtulníkem transportovali do ostravské Fakultní nemocnice."

Cyklisté by měli být na cestách opatrní a rozhodně by neměli zapomínat na ochranné prvky, jako je například přilba, která může zachránit život. Stejně tak by se měli mít na pozoru také řidiči na cestách.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037198/10-zranenych-cyklistu-behem-vikendu-v-moravskoslezskem-kraji