Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přívalový déšť během pár minut lidem vyplavil domy, které teď musejí vysoušet

Bouřky s vydatným přívalovým deštěm způsobily v úterý odpoledne velké škody na majetku lidí na Třinecku a v okolí Frýdlantu nad Ostravicí. Hasiči zasahovali u více než 30 případů. Lidé mají vyplavené domy, garáže a sklepy. Škody budou odstraňovat několik týdnů.

Přívalový déšť byl opravdu intenzivní a na mnoha místech v Beskydech během chvíle napršelo tolik vody, že ji kanalizace nestačila odvádět. jednou z postižených obcí byla i Čeladná, kde museli zasahovat místní dobrovolní hasiči.

Irena Krupičková, obyvatelka Čeladné: “My jsme se nestačili divit, jak to prostranství před domem se zaplnilo vodou. Měli jsme tady jezero a to se bohužel dostalo i do obytných částí. Voda poškodila uvnitř ani ne tak zařízení, ale hlavně podlahy a bohužel pod nimi je elektrické vytápění. Podlaha byla v těch místech úplně nadzvednutá.”

Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů musely vyjíždět už v průběhu bouřky. V akci byly motorové pily, čerpadla a vodní vysavače.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: “Mohu potvrdit, že v úterý 23. května vyjížděli hasiči k 33 případům v souvislosti s vydatnými dešti. Jednalo se především o čerpání vody ze sklepů. Nejvíce zasaženou oblastí byla městská část Třince Tyra, kde hasiči pomocí pytlů s pískem museli usměrňovat vodu. Ve třech případech hasiči vyjížděli ke spadlým stromům, které bránily průjezdu po komunikacích.”

Po přívalovém dešti teď v obcích ještě čistí zanesené silnice, strouhy a propustky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy