Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Felicia byla pro srážce s traktorem na Opavsku odhozena mimo silnici, dva zranění

Celý MS kraj |

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu u vážné nehody traktoru a osobního auta ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné. Spolujezdkyni z osobního vozu museli hasiči vyprostit, na místo přiletěl i záchranářský vrtulník.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Větřkovicích, okres Opava, v sobotu deset minut před půl třetí hodinou odpolední.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "24letý řidič pracovního stroje začal odbočovat vlevo mimo komunikaci na pole, a to v době, když byl předjížděn osobním vozidlem Škoda Felicia, které řídil 69letý řidič. Došlo ke střetu a Felicia byla odhozena mimo komunikaci. Při nehodě utrpěl řidič i jeho spolujedoucí zranění, byli předáni do péče zdravotníkům, kteří je transportovali do nemocnic. U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativním výsledkem. Míra zavinění a další okolnosti jsou předmětem šetření opavských dopravních policistů."

Na místo byli vysláni jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z Vítkova.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění jak osobního vozidla, tak i zemědělského stroje a současně vyprostili, pomocí vyprošťovací páteřové desky, spolujezdkyni z osobního vozu. Tuto následně předali do péče přítomným záchranářům. Hasiči dále asistovali s ošetřením řidiče osobního vozidla, který byl odvezen nakonec do nemocnice sanitním vozem. Spolujezdkyni transportoval do nemocnice vrtulník."

Zraněná byla devětašedesátiletá žena a muž stejného věku, kteří cestovali v osobním automobilu. Oba byli v době příjezdu záchranářů při vědomí. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku a břicha. Po ošetření a podání léků byl zdravotnickou posádkou převezen do Slezské nemocnice v Opavě a předán na chirurgické ambulanci.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Žena zůstala po srážce zaklíněna ve vozidle a bylo nutné její vyproštění. Utrpěla tržně zhmožděné poranění v oblasti hlavy a udávala bolest v pravé horní končetině. Záchranáři provedli krytí rány s tlakovým obvazem a za pomoci vyprošťovacího rámu ji uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a infuzních roztoků byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byla předána zdravotníkům na oddělení Urgentního příjmu."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení šetření příčiny nehody, hasiči pomohli naložit havarované vozidlo na odtahovou službu a zprovoznili celou komunikaci, neboť po celou dobu zásahu složek IZS byla komunikace průjezdná pouze jedním jízdním pruhem."

Okolnostmi a přesnými příčinami nehody se dál zabývají dopravní policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Prasklá pneumatika stojí za čelní srážkou dvou kamionů u nájezdu na obchvat Třince

15. dubna 2023 12:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká nehoda dvou kamionů uzavřela v sobotu dopoledne na několik hodin sjezd a nájezd na nový obchvat Třince z dálnice D48. Jednomu z vozů zřejmě praskla pneumatika, dostal se do protisměru a čelně se srazil s dalším kamionem. Jednoho z řidičů museli oživovat a letecky transportovat do nemocnice.

Mladý řidič osobního auta skončil po srážce s dodávkou u Hrabyně v ohrožení života

1. července 2023 21:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká nehoda zablokovala v sobotu odpoledne průjezd po staré cestě z Hrabyně na Mokré Lazce. Mladý řidič osobního auta tam přejel do protisměru a srazil se s dodávkou. Následně skončil v ohrožení života v nemocnici. Tam byla přepravena se zraněním i řidička dodávky.

Tragická nehoda na Bruntálsku. Kia se čelně srazila s nákladním autem

16. února 2024 13:08 | Bruntál | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s tragickými následky zkomplikovala v pátek dopoledne provoz na hlavním tahu silnice I/11 mezi Opavou a Bruntálem. U Horního Benešova se čelně srazil osobní vůz Kia Ceed s nákladním autem MAN. Řidič osobního auta na místě zemřel. Okolnosti nehody zjišťují policisté.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

Felicia byla pro srážce s traktorem na Opavsku odhozena mimo silnici, dva zranění
Vydáno 22. července 2023 19:55, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu u vážné nehody traktoru a osobního auta ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné. Spolujezdkyni z osobního vozu museli hasiči vyprostit, na místo přiletěl i záchranářský vrtulník.

zdroj foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Větřkovicích, okres Opava, v sobotu deset minut před půl třetí hodinou odpolední.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "24letý řidič pracovního stroje začal odbočovat vlevo mimo komunikaci na pole, a to v době, když byl předjížděn osobním vozidlem Škoda Felicia, které řídil 69letý řidič. Došlo ke střetu a Felicia byla odhozena mimo komunikaci. Při nehodě utrpěl řidič i jeho spolujedoucí zranění, byli předáni do péče zdravotníkům, kteří je transportovali do nemocnic. U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativním výsledkem. Míra zavinění a další okolnosti jsou předmětem šetření opavských dopravních policistů."

Na místo byli vysláni jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z Vítkova.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění jak osobního vozidla, tak i zemědělského stroje a současně vyprostili, pomocí vyprošťovací páteřové desky, spolujezdkyni z osobního vozu. Tuto následně předali do péče přítomným záchranářům. Hasiči dále asistovali s ošetřením řidiče osobního vozidla, který byl odvezen nakonec do nemocnice sanitním vozem. Spolujezdkyni transportoval do nemocnice vrtulník."

Zraněná byla devětašedesátiletá žena a muž stejného věku, kteří cestovali v osobním automobilu. Oba byli v době příjezdu záchranářů při vědomí. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku a břicha. Po ošetření a podání léků byl zdravotnickou posádkou převezen do Slezské nemocnice v Opavě a předán na chirurgické ambulanci.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Žena zůstala po srážce zaklíněna ve vozidle a bylo nutné její vyproštění. Utrpěla tržně zhmožděné poranění v oblasti hlavy a udávala bolest v pravé horní končetině. Záchranáři provedli krytí rány s tlakovým obvazem a za pomoci vyprošťovacího rámu ji uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a infuzních roztoků byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byla předána zdravotníkům na oddělení Urgentního příjmu."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení šetření příčiny nehody, hasiči pomohli naložit havarované vozidlo na odtahovou službu a zprovoznili celou komunikaci, neboť po celou dobu zásahu složek IZS byla komunikace průjezdná pouze jedním jízdním pruhem."

Okolnostmi a přesnými příčinami nehody se dál zabývají dopravní policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038345/felicia-byla-pro-srazce-s-traktorem-na-opavsku-odhozena-mimo-silnici-dva-zraneni