Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba obchvatu Skrochovic na Opavsku by mohla začít v roce 2025

Celý MS kraj |

Stát má pravomocné územní rozhodnutí na obchvat Skrochovic. Moravskoslezský krajský úřad v pondělí potvrdil Ředitelství silnic a dálnic České republiky, že územní rozhodnutí stavby „I/57 Skrochovice, obchvat“ nabylo dne 1. srpna 2023 právní moci. Stavba by mohla začít v roce 2025.

Petr Popadinec, předseda Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57 a opavský radní pro dopravu: "To že územní rozhodnutí na tuto stavbu je pravomocné je velmi dobrá zpráva, a to nejen pro lidi ve Skrochovicích, ale také pro všechny řidiče, kteří každodenně využívají sedmapadesátku mezi Opavou a Krnovem. Je to další významný krok v pokračování přípravy této, pro západní část našeho kraje, důležité dopravní stavby."
Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57: "Je naprosto nezbytné tuto stavbu zrealizovat. Směřujeme tak k dobudování kapacitního a bezpečného spojení z Opavy na Krnov a hlavně k celkové kompletaci západní větve tzv. „Slezského kříže“. Toto rozhodnutí je jednoznačně krokem vpřed."

Na státem připravovanou přeložku silnice I/57 čekají lidé ve Skrochovicích na Opavsku řadu let. Tu dlouhodobě prosazuje Obec Brumovice ve spolupráci se Sdružením pro výstavbu komunikace I/11- I/57. Sdružení nechalo v předstihu zpracovat jak technickou studii, společně s výpočtem ekonomické efektivity (HDM-4), tak i dokumentaci EIA. V prosinci 2017 bylo vydáno kladné rozhodnutí EIA. V říjnu 2019 pak centrální komise ministerstva dopravy tuto schválila.

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57: "Samotná projektová dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) prošla procesem supervize ze strany Státního fondu dopravní infrastruktury. Na tuto státní investici naváže chodník, který od napojení obchvatu povede podél stávající krajské komunikace směřující do Brumovic. Ten zde citelně chybí a vybuduje ho na své náklady obec."
František Kuča, starosta obce Brumovice: "Sdružení nám finančně hodně pomohlo s technickou studií návrhu vedení tohoto chodníku. Už jsme vysoutěžili zpracovatele příslušného stupně projektové dokumentace. Ve schváleném rozpočtu Sdružení na letošní rok bude na tuto dokumentaci uvolněna částka 600 tisíc korun. Chceme stavbu chodníku připravit tak, aby se mohla stavět zároveň s obchvatem Skrochovic."
Nahlásit chybu


K tématu

Most přes Olši u obce Návsí dostane nový povrch včetně hydroizolace

10. srpna 2023 13:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu mostu přes řeku Olši na silnici I/11 v katastru obce Návsí na Frýdecko-Místecku. Rekonstrukce za zhruba 8,5 milionu korun bez DPH začne v pondělí 14. srpna. Práce potrvají 12 týdnů během částečné uzavírky páteřní komunikace vedoucí na Slovensko.

Po obchvatu Frýdku-Místku už se jezdí bez omezení a plnou rychlostí

24. července 2023 14:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic oficiálně zprovoznilo obchvat Frýdku-Místku bez omezení. V plném profilu, ve čtyřech pruzích, a dokonce i plnou rychlostí. Město bude nyní očekávat výsledky z plánovaných měření hlučnosti a případná další opatření.

Obchvat Frýdku-Místku má být od pondělí otevřen bez omezení

20. července 2023 12:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku se má v pondělí otevřít v plném profilu. Navíc by se mělo začít jezdit také bez omezení a plnou rychlostí. Svah u Starého Města, který dělal stavbařům potíže se zajistil speciální kotvící stěnou a jeho pohyb hlídají čidla.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

Stavba obchvatu Skrochovic na Opavsku by mohla začít v roce 2025
Vydáno 8. srpna 2023 20:22, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Stát má pravomocné územní rozhodnutí na obchvat Skrochovic. Moravskoslezský krajský úřad v pondělí potvrdil Ředitelství silnic a dálnic České republiky, že územní rozhodnutí stavby „I/57 Skrochovice, obchvat“ nabylo dne 1. srpna 2023 právní moci. Stavba by mohla začít v roce 2025.

zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Petr Popadinec, předseda Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57 a opavský radní pro dopravu: "To že územní rozhodnutí na tuto stavbu je pravomocné je velmi dobrá zpráva, a to nejen pro lidi ve Skrochovicích, ale také pro všechny řidiče, kteří každodenně využívají sedmapadesátku mezi Opavou a Krnovem. Je to další významný krok v pokračování přípravy této, pro západní část našeho kraje, důležité dopravní stavby."
Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57: "Je naprosto nezbytné tuto stavbu zrealizovat. Směřujeme tak k dobudování kapacitního a bezpečného spojení z Opavy na Krnov a hlavně k celkové kompletaci západní větve tzv. „Slezského kříže“. Toto rozhodnutí je jednoznačně krokem vpřed."

Na státem připravovanou přeložku silnice I/57 čekají lidé ve Skrochovicích na Opavsku řadu let. Tu dlouhodobě prosazuje Obec Brumovice ve spolupráci se Sdružením pro výstavbu komunikace I/11- I/57. Sdružení nechalo v předstihu zpracovat jak technickou studii, společně s výpočtem ekonomické efektivity (HDM-4), tak i dokumentaci EIA. V prosinci 2017 bylo vydáno kladné rozhodnutí EIA. V říjnu 2019 pak centrální komise ministerstva dopravy tuto schválila.

Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57: "Samotná projektová dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) prošla procesem supervize ze strany Státního fondu dopravní infrastruktury. Na tuto státní investici naváže chodník, který od napojení obchvatu povede podél stávající krajské komunikace směřující do Brumovic. Ten zde citelně chybí a vybuduje ho na své náklady obec."
František Kuča, starosta obce Brumovice: "Sdružení nám finančně hodně pomohlo s technickou studií návrhu vedení tohoto chodníku. Už jsme vysoutěžili zpracovatele příslušného stupně projektové dokumentace. Ve schváleném rozpočtu Sdružení na letošní rok bude na tuto dokumentaci uvolněna částka 600 tisíc korun. Chceme stavbu chodníku připravit tak, aby se mohla stavět zároveň s obchvatem Skrochovic."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038547/stavba-obchvatu-skrochovic-na-opavsku-by-mohla-zacit-v-roce-2025