Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bohuslavicích na Opavsku zemřel po střetu s autem cyklista

V pondělí odpoledne zemřel v Bohuslavicích na Opavsku téměř 66letý cyklista. V prostoru křižovatky poblíž Lihovarského rybníku se s ním střetlo osobní auto. Půl hodiny se ho záchranáři snažili oživit, bohužel marně.

Nehoda se stala přibližně v 15:35 hodin v katastru obce Bohuslavice. V lokalitě Velký dvůr, nedaleko takzvaného Lihovarského rybníku.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podle prvotních informací měl téměř 66letý cyklista z Karvinska přijíždět po cyklostezce ke křížení místních účelových komunikací a z dosud přesně neustanovených příčin došlo v prostoru této místní účelové křižovatky ke střetu pravé přední části osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia, které řídila 34letá žena z Opavska, s bokem jízdního kola."

Na místo byla okamžitě přivolána záchranná služba, z Ostravy vzlétl i záchranářský vrtulník. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětašedesátiletý muž, který cestoval na jízdním kole, byl po nehodě v bezvědomí a bezdeší. Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události. Záchranáři zjistili, že u pacienta došlo k selhání všech základních životních funkcí a ve snaze o jeho záchranu zahájili rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky. Pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili dýchací cesty, vstupem do kostní dřeně podávali léky."

Ani po půl hodině nevedla snaha záchranářů k obnovení srdečního rytmu a lékař musel konstatovat smrt. Muž na místě podlehl poraněním končetin a hlavy, která utrpěl.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Orientační dechová zkouška i test na omamné a psychotropní látky či jedy byly u řidičky negativní. U cyklisty byla nařízena zdravotní pitva s odběrem biologického materiálu (krve)."

Nehodový děj, příčina i zavinění jsou předmětem dalšího prošetřování a prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů. Policii by pomohli případní svědci, kteří se mohou obrátit na kteroukoliv policejní služebnu nebo přímo na linku 158.

Nahlásit chybu


K tématu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail