Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Matce se v ostravské zoo ztratilo dítě, ohlásila to jako únos

Celý MS kraj |

V ostravské zoologické zahradě se ztratil tříletý chlapeček. Vyděšená matka okamžitě zburcovala polici s podezřením na únos. Přivolaná hlídka pak našla chlapce u pokladen, kam ho přivedla starší návštěvnice a odešla. Pro policii je nyní důležitá její výpověď.

Dramatická událost se odehrála ve čtvrtek 28. září, v den státního svátku, v odpoledních hodinách okolo 14:35. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ze zjištěných informací od matky tříletého chlapečka vyplývá, že v uvedenou dobu byla s ním v areálu ZOO přímo před ohradou, kde se nachází malé kozičky. Během okamžiku se ji však dítě mělo ztratit z dohledu, kdy ho měla hned začít hledat a celou věc oznámila prostřednictvím tísňové linky 158 policistům, jako možný únos."

Když policisté dorazili na místo, našli chlapečka v prostorách pokladny v péči zaměstnankyně zoologické zahrady.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Chlapec nebyl zraněn a byl v pořádku. Následně pracovnice policistům sdělila, že dítě měla přivést starší žena, která ho měla nalézt plačící bez dozoru. Proto jej odvedla k personálu ke vstupu, předala ho a následně z prostor ZOO odešla neznámo kam."

Vzhledem k případu, jak ho policisté prověřují, nyní proto potřebují zaevidovat přesnou výpověď ženy, která chlapce našla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto se obracíme na samotnou ženu, která našla chlapce a předala ho pracovnici zoologické zahrady, aby se přihlásila na linku 158, nebo na obvodní oddělení Slezská Ostrava, ulice Bohumínská 65, případně na jakoukoli policejní služebnu a svou výpovědí tak pomohla objasnit okolnosti ztráty a nálezu tříletého chlapce. Také se obracíme na ostatní návštěvníky ZOO, kteří v danou dobu byli v těchto prostorách a mohli by svou výpovědí přispět k objasnění okolností ztráty dítěte."

Chlapec ve věku odpovídajícímu tří let měl krátké blond vlasy. V době návštěvy a ztráty v zoo byl oblečen do černého trička s krátkým rukávem a černých tepláků.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena, která měla chlapce nalézt, mohla být ve věku zhruba 60 až 70 let, měla bílé krátké vlasy, na obličeji černé sluneční brýle. Na sobě měla oblečené tmavší vzorové šaty dlouhé po kotníky. Přes rameno modrou příruční tašku. Za jakékoliv poskytnuté informace předem děkujeme."

Případem se zabývají policisté ze Slezské Ostravy. 

Nahlásit chybu


K tématu

Rodina i policie hledali 77letou seniorku z Ostravice. Pátrání má smutný konec

9. března 2024 9:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina od čtvrtku pohřešovala 77letou seniorku z Ostravice. Obrátili se na policii, která rozjela rozsáhlou pátrací akci. Nejprve bez výsledku, poté se policisté obrátili na veřejnost. V sobotu odpoledne bohužel přišla smutná zpráva. Seniorku našli, ale bez známek života.

Policejní pes Irgo vypátral ztraceného nemluvícího chlapce na Ostravsku

23. listopadu 2023 11:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Během turistického výletu do Čavisova se výpravě dětí s mentálním postižením ztratil sedmiletý chlapec. Policisté rozjeli náročnou pátrací akci, protože hledaný chlapec téměř nemluví. Výrazně pomohl služební pes Irgo, který chlapce nakonec našel.

Policisté cvičili v Beskydech hledání pohřešovaných a poskytování první pomoci

29. března 2024 11:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na Ondřejníku na Frýdecko-Místecku v Beskydech se ztratila skupina turistů. Do terénu se ihned vydali policisté a členové horské služby. Nejednalo se naštěstí o ostrou akci, ale o cvičení. To bylo ale simulováno naprosto reálně a stejně tak k němu přistupovali i účastníci.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Jakub Unucka: Zelený vodík je drahý

Posláním Vodíkového klastru MS kraje je aktivní podpora rozvoje ekosystému vodíkového údolí Moravskoslezského kraje a uplatnění vodíkových technologií při hospodářské transformaci našeho kraje.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Matce se v ostravské zoo ztratilo dítě, ohlásila to jako únos
Vydáno 11. října 2023 19:56, Celý MS kraj, Jiří Cileček
V ostravské zoologické zahradě se ztratil tříletý chlapeček. Vyděšená matka okamžitě zburcovala polici s podezřením na únos. Přivolaná hlídka pak našla chlapce u pokladen, kam ho přivedla starší návštěvnice a odešla. Pro policii je nyní důležitá její výpověď.

ilustrační snímek; zdroj foto: TV Polar

Dramatická událost se odehrála ve čtvrtek 28. září, v den státního svátku, v odpoledních hodinách okolo 14:35. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ze zjištěných informací od matky tříletého chlapečka vyplývá, že v uvedenou dobu byla s ním v areálu ZOO přímo před ohradou, kde se nachází malé kozičky. Během okamžiku se ji však dítě mělo ztratit z dohledu, kdy ho měla hned začít hledat a celou věc oznámila prostřednictvím tísňové linky 158 policistům, jako možný únos."

Když policisté dorazili na místo, našli chlapečka v prostorách pokladny v péči zaměstnankyně zoologické zahrady.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Chlapec nebyl zraněn a byl v pořádku. Následně pracovnice policistům sdělila, že dítě měla přivést starší žena, která ho měla nalézt plačící bez dozoru. Proto jej odvedla k personálu ke vstupu, předala ho a následně z prostor ZOO odešla neznámo kam."

Vzhledem k případu, jak ho policisté prověřují, nyní proto potřebují zaevidovat přesnou výpověď ženy, která chlapce našla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto se obracíme na samotnou ženu, která našla chlapce a předala ho pracovnici zoologické zahrady, aby se přihlásila na linku 158, nebo na obvodní oddělení Slezská Ostrava, ulice Bohumínská 65, případně na jakoukoli policejní služebnu a svou výpovědí tak pomohla objasnit okolnosti ztráty a nálezu tříletého chlapce. Také se obracíme na ostatní návštěvníky ZOO, kteří v danou dobu byli v těchto prostorách a mohli by svou výpovědí přispět k objasnění okolností ztráty dítěte."

Chlapec ve věku odpovídajícímu tří let měl krátké blond vlasy. V době návštěvy a ztráty v zoo byl oblečen do černého trička s krátkým rukávem a černých tepláků.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena, která měla chlapce nalézt, mohla být ve věku zhruba 60 až 70 let, měla bílé krátké vlasy, na obličeji černé sluneční brýle. Na sobě měla oblečené tmavší vzorové šaty dlouhé po kotníky. Přes rameno modrou příruční tašku. Za jakékoliv poskytnuté informace předem děkujeme."

Případem se zabývají policisté ze Slezské Ostravy. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000039559/matce-se-v-ostravske-zoo-ztratilo-dite-ohlasila-to-jako-unos