Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dušičky se blíží. Policisté dohlížejí na hřbitovy i bezpečnost silničního provozu v jejich okolí

Na hřbitovy v těchto dnech míří davy lidí. V souvislosti se svátkem Památky zesnulých na ně dohlíží státní i městská policie. Preventivně se zaměří také na silniční provoz v jejich okolí a bezpečnost.

2. listopadu si každoročně připomínáme Památku zesnulých, neboli Dušičky. Při této příležitosti lidé v hojném počtu nosí na hroby svíčky, kytice, věnce a jiné květinové vazby a vzpomínají na své blízké, kteří už nejsou mezi námi.

anketa: prodejci dušičkového zboží: “Spoustu dušičkových vazeb. Věnce, mističky, prostě tak, aby to dlouho vydrželo, nějaké aranže."

“Řezané květy, potom vazby různé, to dělají holky přímo u zahradníka, a ty chryzantémy od malého vypěstované až po ty největší, až se to vykulatí.” 

anketa: návštěvníci městského hřbitova: “Vnímám to i smutně. Včera jsem byla, dneska jdu, po částech si to nosím, protože potom to je najednou hodně a teď ještě není tolik lidí ani v trolejbuse.” 

“Vnučka hrozně ráda zpívá, moje maminka byla v MŠ učitelka, takže ona ji tady pěkně zazpívá, ukloní se, takové rituály tady máme.” 

Protože příležitost dělá zloděje, na hřbitovy a jejich okolí dohlíží policie a zároveň nabádá návštěvníky ke zvýšené opatrnosti.

Pavla Welnová, preventistka, PČR Opava: “Při parkování vozidla by z preventivních důvodů neměli nechávat žádné věci, sebou na hřbitov by návštěvníci určitě neměli nosit žádné velké finanční obnosy a své osobní věci by měli mít vždy pod stálým dohledem. Policisté žádají všechny řidiče i chodce ke zvýšené opatrnosti v silničním provozu."

Řidiči by měli myslet i na takzvané sváteční jezdce a na silnicích by tak měli být obzvláště trpěliví a ohleduplní.

Nahlásit chybu


K tématu
Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail