Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Operátoři tísňové linky 155 řešili svízelné situace přímo v terénu Beskyd

V Beskydech se konaly dva běhy dvoudenního vzdělávání v Beskydech, kde operátoři a operátorky linky tísňového volání 155 při ZZS MSK získávali další informace, ale také ověřovali vlastní praktické dovednosti.

Lukáš Humpl. mluvčí ZZS MSK: "Mezi probíraná témata patřily například závažné stavy pacientů a jejich rozpoznání operátorem, spolupráce s horskou službou, s posádkou vrtulníku a indikace ke vzletu letecké záchranné služby. K dalším přednášeným tématům byla zařazena také role operátora při poskytování první psychické podpory pracovníky zdravotnického intervenčního týmu, či zásady psychohygieny a zvládání stresu. V praktické části pracovali účastníci školení na pěti stanovištích. Při plnění jednotlivých úkolů probíhalo individuální hodnocení jejich dovedností." 

Operátoři prokazovali své schopnosti při orientaci v mapových podkladech, navazování spojení v terénu pomocí radiostanice, provedení videohovoru na místo události a odhalení nedostatků při poskytování základní první pomoci zachránci. 

Lukáš Humpl. mluvčí ZZS MSK: "Poradit si museli s řešením mimořádné události při hromadném postižení zdraví u závažné dopravní nehody a dalšími zadáními. Více než pět desítek operátorů pracuje ve čtyřech směnách a nepřetržitém provozu v rámci krajského zdravotnického operačního střediska. Jsou připraveni během krátké chvíle přijmout, vyhodnotit tísňové volání z kteréhokoliv místa Moravskoslezského kraje, vyslat příslušnou posádku ZZS a řídit zásahovou činnost třiašedesáti zásahových týmů."
Nahlásit chybu
Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail