Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivcům z Brušperka policisté před honem zkontrolovali dech a flinty

Standardní kontrolou, zda nejsou pod případným vlivem večerního alkoholu a také jestli mají v pořádku zbrojní průkazy a samotné lovecké zbraně, prošli myslivci z Brušperka.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Na jednotlivá místa v rámci celého Moravskoslezského kraje vyráží policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál krajského ředitelství. Také dnes proběhly kontroly hned v několika okresech regionu, rovněž na Frýdecko-Místecku. Policisté provedli kontrolu konkrétně u Mysliveckého spolku Brušperk. Určitě stojí za zmínku, že spolek v těchto dnech slaví významné jubileum - sto let od založení. Revírem téměř 15 členů je Brušperk a okolí a lovci vyrážejí do terénu na lov převážně drobné zvěře. Policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál dnes na kontrole v Brušperku nezjistili žádné pochybení či nedostatky."

Policisté kontrolují: 
- doklady nutné k držení a nošení zbraně – jedná se o zbrojní průkaz, zbrojní průvodní list, evropský zbrojní pas, průkaz zbraně, lovecký lístek a doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu práva myslivosti - technický stav používaných zbraní 
- provádějí dechové zkoušky, tzn. kontrolují dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek při nošení zbraně nebo jakékoliv manipulaci se zbraní před nebo v průběhu lovu

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Letos již provedli policisté průřezově v Moravskoslezském kraji přes dvacet kontrol mysliveckých lovů a jistě potěšující zprávou je, že nezjistili žádné pochybení na úseku zbraní a všechny dechové zkoušky byly s negativním výsledkem. Doplním, že první uskutečnili policisté první listopadovou sobotu, takže dnes se jedná o letošní třetí „kontrolní sérii“."

Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál má pod svou „patronací“ vícero činností, než jen kontroly mysliveckých lovů. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté organizují zkoušky odborné způsobilosti žadatelů o vydání zbrojního průkazu. Vydávají zbrojní průkazy, zbrojní licence, muniční licence a evropské zbrojní pasy, povolují přepravu zbraní, střeliva a munice. Registrují zbraně a vydávají povolení k nabývání, držení nebo nošení zbraní, rovněž k provozování střelnic či k vystavování zbraní a střeliva. Kontrolují dodržování povinností vyplývající ze zákona o zbraních a provádějí kontroly na sportovních střeleckých soutěžích, kulturních či společenských akcích, kde je na programu střelba (divadelní představení nebo rekonstrukce historických bitev). Veřejnost jistě zavnímala proběhlé 2 amnestie na zbraně a střelivo, které řešili právě kolegové z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál."
Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail