Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Ostravě sexuálně napadl dvě ženy. Rychle ho zadrželi díky oznámením na linku 158

Jednu ženu sledoval až do vchodu, kde se na ni vrhl. Když začala křičet, utekl. Následně si vyhlédl další ženu, kterou začal osahávat přímo na ulici. K jeho dopadení pomohla velmi rychlá reakce svědka a jedné z poškozených. Oba krátce po útocích zavolali na linku 158. Policisté okamžitě prohledávali okolí a díky popisu zadrželi 37letého viníka.

zdroj: Policie ČR

Násilník jel nejprve v tramvaji do centra Ostravy, kde si vyhlédl neznámou ženu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak sám u výslechu uvedl, žena se na něj měla usmát a tak nabyl pocitu, že se jí líbí. Proto se rozhodl jí pronásledovat. Jakmile vystoupila z tramvaje, šel za ní až do domu v Ostravě- Přívozu. Tam ji měl začít osahávat na intimních partiích."

Když se žena bránila a křičela, násilník se zalekl a z místa utekl. Ztratil dokonce i mobilní telefon. Poškozená okamžitě zavolala na tísňovou linku.

poškozená žena: "On mě sledoval až domů a ve vchodě mě začal osahávat, tak jsem křičela."
operátor linky 158: "je dobře, že jste zavolala, přijede policie a bude se to šetřit, je to vážná věc."

Tím ale řádění násilníka neskončilo. Následně ho na ulici zaujala další žena, kterou se rozhodl také osahávat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zřejmě jeho touha po dotycích neustála, tak k ní měl přistoupit a začít se jí dotýkat opět na intimních místech. V tu chvíli si toho všiml přítel ženy, který stál opodál a okamžitě na mužovo jednání reagoval. Došlo mezi nimi ke slovní potyčce, kdy dnes již obviněný začal muži dokonce vyhrožovat a nakonec z místa utekl neznámo kam."

Přítel druhé poškozené dívky se snažil násilníka zadržet a také okamžitě přivolal policisty.

svědek: "Už utíká, má teplákovku, bílošedou."

Pokračovala komunikace mezi policisty z operačního střediska a několika policejními hlídkami. Výsledek přišel jen do několika minut po oznámení, kdy byl podezřelý muž zadržen.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté si prostřednictvím otevřených kanálů předávali informace o možném pohybu neznámého pachatele, kdy na pomoc také přijel psovod se psem Arzenem. Při samotné práci byl nápomocen také městský kamerový systém. Proto bychom touto cestou chtěli poděkovat lidem, kteří okamžitě a bezprostředně obdobné situace oznámí na tísňovou linku 158 a sdělí podrobné informace, včetně popisu podezřelých osob. Tyto informace totiž vedou k rychlejšímu zadržení pachatelů."

Netrvalo dlouho a 37letý muž měl pouta na rukou. Toho si do své gesce převzali kriminalisté z Ostravy Přívozu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality obvinil muže ze spáchání trestných činů znásilnění, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. Dále uvedl, že měl po alkoholu chuť na sex, ženy se mu líbily a tak je chtěl oslovit s nabídkou k sexu."

V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.

Nahlásit chybu


K tématu
PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail