Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovcem roku MSK byl vyhlášen basketbalista Jakub Šiřina

Celý MS kraj |

Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2023 má své vítěze. Titul Sportovec roku získal kapitán basketbalového mistrovského týmu Jakub Šiřina, do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec.

Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje. 

Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity v kategorii Počin roku. Titul Sportovec roku 2023 získal basketbalista Jakub Šiřina, kapitán a tahoun opavského basketbalového týmu - loňského mistra Národní basketbalové ligy, který se kromě jiného na mistrovství světa 2019 v Číně se podílel na senzačním šestém místě českého týmu. O dva roky později nechyběl ani u premiérové samostatné účasti basketbalistů na Olympijských hrách v Tokiu."

Do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec. 

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport: "Moravskoslezská sportovní síň slávy je plná zvučných jmen. Jsme pyšní, že našimi rodáky jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo například Verner Lička. David Moravec bude v opravdu dobré společnosti. A to zaslouženě, kromě skvělých sportovních výsledků se po ukončení aktivní kariéry sportu nadále věnuje v pozici trenéra, působí také jako spolukomentátor hokejových zápasů v České televizi."

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 22. ročník a slavnostní ceremoniál se za podpory města Havířova letos konal ve čtvrtek 22. února v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče. 

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2023
SPORTOVEC ROKU 2023 - Jakub Šiřina – basketbal
SÍŇ SLÁVY - David Moravec – hokej
MLÁDEŽ DO 19 LET - Mariana Janošová – sportovní lezení Max Kavecký – sportovní šerm Adéla Keclíková – snowboarding Klára Mrázková – kanoistika Matyáš Zach – atletika
OBJEV ROKU - Anna Hrbáčová – atletika
DOSPĚLÍ SPORTOVCI - Viktor Byrtus – squash Petra Čaganová – TFA - thoughest firefighter alive Marek Grycz – moderní pětiboj Tomáš Maceček – horský běh a skyrunning Martin Prokeš – enduro 
TRENÉŘI - Mário Bortoli – kickbox Tomáš Kolesa – snowboarding Milada Nováková – Asociace sportu pro všechny
HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI - Daniel Juříček – atletika
DRUŽSTVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice (ženy) – florbal Basketbalový klub Opava (muži) – basketbal HC Oceláři Třinec (muži) – lední hokej
POČIN ROKU - Jurij Tarča – triatlon
SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ - Matěj Šín – fotbal

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava ocenila nejlepší sportovce za rok 2022

4. června 2023 12:08 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Nejlepší sportovce města oceňuje Ostrava v rámci tradiční ankety Sportovec roku. Cílem ankety je ocenění sportovních úspěchů předešlého roku, podpora a prezentace úspěšných sportovců a sportovcích aktivit se zvýrazněním společenského významu sportu, zdravého životního stylu a pohybu.

Poruba má úspěšné sportovce. Plavkyně KPS Ostrava a baseballista Kovala bodovali v anketě Sportovec roku

28. června 2023 16:55 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Ostrava ocenila nejlepší sportovce roku 2022. Nechybí mezi nimi ani úspěšní a talentovaní sportovci, kteří reprezentují Porubu. Na předních příčkách se umísťují v baseballu a plavání.

Ostrava hledá sportovce roku. Vyhlášeno je celkem šest kategorií

24. ledna 2024 10:22 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je městem sportu a jednou z forem jeho podpory magistrátem je celoměstská anketa sportovec roku. V letošním roce se bude vyhlašovat už 17. ročník a součástí ocenění je i významné finanční ocenění.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

V Rychalticích objevili na zahradě munici, policisté radí, jak postupovat při podobných nálezech

10. dubna 2024 11:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Minulou sobotu před polednem byli frýdecko-místečtí policisté povoláni do obce Hukvaldy – Rychaltice kvůli nálezu předmětu, který připomínal munici. Nalezen byl během výkopových prací. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka společně s pyrotechniky.

Sportovcem roku MSK byl vyhlášen basketbalista Jakub Šiřina
Vydáno 23. února 2024 8:39, Celý MS kraj, Libor Běčák
Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2023 má své vítěze. Titul Sportovec roku získal kapitán basketbalového mistrovského týmu Jakub Šiřina, do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec.

Vyhlášení Sportovce roku MSK: Zdroj: MSK

Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje. 

Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity v kategorii Počin roku. Titul Sportovec roku 2023 získal basketbalista Jakub Šiřina, kapitán a tahoun opavského basketbalového týmu - loňského mistra Národní basketbalové ligy, který se kromě jiného na mistrovství světa 2019 v Číně se podílel na senzačním šestém místě českého týmu. O dva roky později nechyběl ani u premiérové samostatné účasti basketbalistů na Olympijských hrách v Tokiu."

Do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec. 

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport: "Moravskoslezská sportovní síň slávy je plná zvučných jmen. Jsme pyšní, že našimi rodáky jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo například Verner Lička. David Moravec bude v opravdu dobré společnosti. A to zaslouženě, kromě skvělých sportovních výsledků se po ukončení aktivní kariéry sportu nadále věnuje v pozici trenéra, působí také jako spolukomentátor hokejových zápasů v České televizi."

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 22. ročník a slavnostní ceremoniál se za podpory města Havířova letos konal ve čtvrtek 22. února v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče. 

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2023
SPORTOVEC ROKU 2023 - Jakub Šiřina – basketbal
SÍŇ SLÁVY - David Moravec – hokej
MLÁDEŽ DO 19 LET - Mariana Janošová – sportovní lezení Max Kavecký – sportovní šerm Adéla Keclíková – snowboarding Klára Mrázková – kanoistika Matyáš Zach – atletika
OBJEV ROKU - Anna Hrbáčová – atletika
DOSPĚLÍ SPORTOVCI - Viktor Byrtus – squash Petra Čaganová – TFA - thoughest firefighter alive Marek Grycz – moderní pětiboj Tomáš Maceček – horský běh a skyrunning Martin Prokeš – enduro 
TRENÉŘI - Mário Bortoli – kickbox Tomáš Kolesa – snowboarding Milada Nováková – Asociace sportu pro všechny
HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI - Daniel Juříček – atletika
DRUŽSTVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice (ženy) – florbal Basketbalový klub Opava (muži) – basketbal HC Oceláři Třinec (muži) – lední hokej
POČIN ROKU - Jurij Tarča – triatlon
SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ - Matěj Šín – fotbal

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041687/sportovcem-roku-msk-byl-vyhlasen-basketbalista-jakub-sirina