Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklolávka v DOV, Dřeviónka Nýdek i Lodičky Dokořán. MSK rozdal Ceny cestovního ruchu

Celý MS kraj |

Na jedinečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava. V pátém ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Cyklolávka v Dolních Vítkovicích, Dřeviónka Nýdek nebo Lodičky Dokořán v Karviné. Novinkou byly ceny hejtmana. Vyhlášení vítězů se konalo v pátek 1. března 2024.

Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023 pořádal Moravian-Silesian Tourism společně s Moravskoslezským krajem.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Jsem pyšný na to, jak zajímavými a krásnými místy náš kraj oplývá. Vážíme si zájmu turistů, kterých v loňském roce dorazil do našeho kraje rekordní počet. Kromě turisticky známých lokalit v Beskydech nebo třeba Jeseníkách se snažíme upozornit i na nové nebo méně známé atraktivity. Právě i tato místa každoročně vyzdvihují ceny cestovního ruchu. Jsem moc rád, že letos odborníci z oblasti turismu rozhodli, že nejlepším počinem loňského roku se stala cyklolávka v Dolních Vítkovicích. V červnu loňského roku se otevřelo toto dlouho očekávané spojení Dolní oblasti Vítkovic s centrem Ostravy. Za podobou lávky stojí dvorní architekt Dolní oblasti Vítkovic Josef Pleskot."

Odborníci zvolili i osobnost destinace Severní Morava 2023.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "V této prestižní kategorii zvítězil jednatel společnosti Černá louka Jan Šumbera. Za jeho éry se ostravskému výstavišti opět vrátilo zlidovělé pojmenování Černá louka. Stojí za proměnou a modernizací ostravských infocenter, veletrhem Dovolená i novou koncepcí Slezskoostravského hradu. Letos se i díky jeho iniciativě veřejnosti otevře známá Grossmannova vila v Ostravě."

O vítězích tří zbylých kategorií od 1. do 20. února 2024 hlasovala na webových stránkách soutěže Ceny cestovního ruchu veřejnost. Nejlepším prostorem pro kongresové akce je podle veřejnosti aula Gong v Dolních Vítkovicích a Brick House, nejlepším místem pro koupání a relax Lodičky Dokořán v Karviné a ideálním místem pro venkovskou turistiku je Dřeviónka Nýdek.

Petr Koudela, jednatel MS Tourismu: "Chtěl bych poblahopřát vítězům a poděkovat všem nominovaným za práci, iniciativu i nadšení, které do projektů investují. I díky všem nominovaným se nám daří do kraje lákat návštěvníky na zajímavá místa. Už jen nominace na Ceny cestovního ruchu považuji za velký úspěch a jsem rád, že se letos sešly z různých turistických oblastí kraje. Značí to, že máme turistům co nabídnout napříč celým regionem. Výsledky soutěže nabízí mnoho tipů na krásný výlet. Lidé se jimi mohou nechat inspirovat hned v nadcházející letní sezóně. Další tipy na akce a zajímavá místa zájemci najdou na našem zmodernizovaném webu severnimorava.travel a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety."

Novinkou letošního ročníku byly ceny hejtmana Moravskoslezského kraje.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Rozhodl jsem se tak poděkovat osobnostem i subjektům, které výrazně přispívají ke zviditelnění našich dvou důležitých projektů v cestovním ruchu, jedná se o Technotrasu a Pojez."

Technotrasa propojuje a zviditelňuje industriální skvosty Moravskoslezského kraje a Pojez zase láká na nejlepší podniky, restaurace a farmy a ukazuje, že kraj má návštěvníkům co nabídnout i v oblasti gastra.

Vítězové Cen cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023

Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy 2023: Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka

Nejlepší počin v cestovním ruchu roku 2023: Cyklolávka DOV

Kongresová turistika a eventy: Gong a Brick House

Koupání a relax: Lodičky Dokořán

Venkovská turistika: Dřeviónka Nýdek

Ceny hejtmana

Za přínos pro projekt Pojez v roce 2023: Tomáš Nový – Chilliman, Petr Bajer, Patrik Bauer, David Valíček

Za přínos pro projekt Technotrasa v roce 2023: Automobilka Hyundai, Důl Michal, Po stopách textilek, Frýdek-Místek

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj navštívil rekordní počet turistů

8. srpna 2023 16:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v Moravskoslezském kraji. Čísla za letošní druhý kvartál dokonce předčila návštěvnost za stejné období roku 2019. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve druhém čtvrtletí letošního roku do turistické oblasti Beskydy. Moravskoslezský kraj a jeho centrála cestovního ruchu se snaží turisty lákat do regionu například i na gastroturistiku. Už tuto sobotu nabídne gastro festival Pojez fest v Karlově Studánce.

Nová Infokavárna ve Městě Albrechtice potěší turisty i místní

15. května 2023 18:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve Městě Albrechtice spouští provoz Infokavárna. Sloužit bude nejen turistům, kteří se zde zastaví během výletu na Jesenicko nebo Osoblažsko. Její služby ocení i místní, podobné zařízení ve městě chybělo. Na projekt přispěl Moravskoslezský kraj 3 miliony, a to v rámci podpory znevýhodněných oblastí.

Záchranáři školili pracovníky krajského úřadu v poskytování první pomoci

29. května 2023 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Minulý týden skončil závěrečný běh školení první pomoci zaměstnanců krajského úřadu MSK. To lektorsky zajišťovali školitelé zdravotnické záchranné služby.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

V Rychalticích objevili na zahradě munici, policisté radí, jak postupovat při podobných nálezech

10. dubna 2024 11:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Minulou sobotu před polednem byli frýdecko-místečtí policisté povoláni do obce Hukvaldy – Rychaltice kvůli nálezu předmětu, který připomínal munici. Nalezen byl během výkopových prací. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka společně s pyrotechniky.

Cyklolávka v DOV, Dřeviónka Nýdek i Lodičky Dokořán. MSK rozdal Ceny cestovního ruchu
Vydáno 4. března 2024 16:54, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Na jedinečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava. V pátém ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Cyklolávka v Dolních Vítkovicích, Dřeviónka Nýdek nebo Lodičky Dokořán v Karviné. Novinkou byly ceny hejtmana. Vyhlášení vítězů se konalo v pátek 1. března 2024.

Dřeviónka Nýdek; zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023 pořádal Moravian-Silesian Tourism společně s Moravskoslezským krajem.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Jsem pyšný na to, jak zajímavými a krásnými místy náš kraj oplývá. Vážíme si zájmu turistů, kterých v loňském roce dorazil do našeho kraje rekordní počet. Kromě turisticky známých lokalit v Beskydech nebo třeba Jeseníkách se snažíme upozornit i na nové nebo méně známé atraktivity. Právě i tato místa každoročně vyzdvihují ceny cestovního ruchu. Jsem moc rád, že letos odborníci z oblasti turismu rozhodli, že nejlepším počinem loňského roku se stala cyklolávka v Dolních Vítkovicích. V červnu loňského roku se otevřelo toto dlouho očekávané spojení Dolní oblasti Vítkovic s centrem Ostravy. Za podobou lávky stojí dvorní architekt Dolní oblasti Vítkovic Josef Pleskot."

Odborníci zvolili i osobnost destinace Severní Morava 2023.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "V této prestižní kategorii zvítězil jednatel společnosti Černá louka Jan Šumbera. Za jeho éry se ostravskému výstavišti opět vrátilo zlidovělé pojmenování Černá louka. Stojí za proměnou a modernizací ostravských infocenter, veletrhem Dovolená i novou koncepcí Slezskoostravského hradu. Letos se i díky jeho iniciativě veřejnosti otevře známá Grossmannova vila v Ostravě."

O vítězích tří zbylých kategorií od 1. do 20. února 2024 hlasovala na webových stránkách soutěže Ceny cestovního ruchu veřejnost. Nejlepším prostorem pro kongresové akce je podle veřejnosti aula Gong v Dolních Vítkovicích a Brick House, nejlepším místem pro koupání a relax Lodičky Dokořán v Karviné a ideálním místem pro venkovskou turistiku je Dřeviónka Nýdek.

Petr Koudela, jednatel MS Tourismu: "Chtěl bych poblahopřát vítězům a poděkovat všem nominovaným za práci, iniciativu i nadšení, které do projektů investují. I díky všem nominovaným se nám daří do kraje lákat návštěvníky na zajímavá místa. Už jen nominace na Ceny cestovního ruchu považuji za velký úspěch a jsem rád, že se letos sešly z různých turistických oblastí kraje. Značí to, že máme turistům co nabídnout napříč celým regionem. Výsledky soutěže nabízí mnoho tipů na krásný výlet. Lidé se jimi mohou nechat inspirovat hned v nadcházející letní sezóně. Další tipy na akce a zajímavá místa zájemci najdou na našem zmodernizovaném webu severnimorava.travel a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety."

Novinkou letošního ročníku byly ceny hejtmana Moravskoslezského kraje.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Rozhodl jsem se tak poděkovat osobnostem i subjektům, které výrazně přispívají ke zviditelnění našich dvou důležitých projektů v cestovním ruchu, jedná se o Technotrasu a Pojez."

Technotrasa propojuje a zviditelňuje industriální skvosty Moravskoslezského kraje a Pojez zase láká na nejlepší podniky, restaurace a farmy a ukazuje, že kraj má návštěvníkům co nabídnout i v oblasti gastra.

Vítězové Cen cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023

Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy 2023: Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka

Nejlepší počin v cestovním ruchu roku 2023: Cyklolávka DOV

Kongresová turistika a eventy: Gong a Brick House

Koupání a relax: Lodičky Dokořán

Venkovská turistika: Dřeviónka Nýdek

Ceny hejtmana

Za přínos pro projekt Pojez v roce 2023: Tomáš Nový – Chilliman, Petr Bajer, Patrik Bauer, David Valíček

Za přínos pro projekt Technotrasa v roce 2023: Automobilka Hyundai, Důl Michal, Po stopách textilek, Frýdek-Místek

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041847/cyklolavka-v-dov-drevionka-nydek-i-lodicky-dokoran-msk-rozdal-ceny-cestovniho-ruchu