Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

Celý MS kraj |

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

Ředitelství silnic a dálnic od pondělí 1. dubna částečně uzavře silnici I/67 vedoucí přes bohumínskou část Skřečoň. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Mezi kilometry 26,560 – 27,070 provozního staničení totiž provedeme opravu povrchu složenou z dílčích činností (např. frézování, odstranění podkladních vrstev, sanace, recyklace za studena na místě, doplnění betonových zastávkových zálivů, obnova obrub a dvojřádků včetně chodníku nebo ostrůvků, výšková úprava vpustí a poklopů, asfaltování)"

Práce jsou aktuálně odhadovány přibližně na měsíc, přičemž termín může být upřesněn v průběhu plnění harmonogramu s ohledem na nové okolnosti.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Během rekonstrukce silnice I/67 řidiči projedou obousměrně jedním jízdním pruhem kyvadlově kolem semaforů. Z devíti uchazečů ve výběrovém řízení na zhotovitele předložila nejnižší (vítěznou) nabídku společnost Silnice Morava, cena zakázky dosahuje cca 5,5 milionu Kč."
Pavel Vavrečka, vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice: "Zatímco loni v dubnu se musela ulice 1. máje kvůli opravě skřečoňského mostu uzavřít na tři týdny úplně, letošní rekonstrukce jejího povrchu si vyžádá pouze částečné omezení. Stavební firma bude pracovat vždy jen v jednom pruhu a na maximálně padesátimetrovém úseku, který se bude posouvat."

Na obměnu povrchu silnice I/67 v ulici 1. máje plynule naváže výstavba chodníku o několik set metrů dále, v úseku mezi Polní a Úvozní ulicí. Město tu vybuduje po pravé straně silnice ve směru na Dolní Lutyni pěší komunikaci. Chce tak zajistit místním obyvatelům větší bezpečí. I v tomto případě narazí šoféři na semafory.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Dosud se museli lidé žijící v této okrajové části města pohybovat po krajnici, což je při enormním provozu velmi riskantní. Investujeme proto přes dva miliony korun do stavby chodníku. Technika se bude pohybovat v silničním pásmu, proto je nutné v místě stavby zúžit provoz do jednoho pruhu a dopravu řídit kyvadlově."

Město už v roce 2019 vybudovalo v těchto místech chytré zpomalovací semafory, chodník k autobusovým zastávkám, bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce za 4,4 miliony korun. Chodník ze zámkové dlažby bude 250 metrů dlouhý a 1,5 metru široký. 

Hana Kaspřáková, odbor rozvoje a investic bohumínské radnice: "Stavební práce jsme s ohledem na chystanou rekonstrukci silnice v ulici 1. máje naplánovali až po skončení investice Ředitelství silnic a dálnic, abychom minimalizovali dopravní komplikace. K dokončení a předání stavby by mělo dojít v průběhu letních prázdnin."

Silnice I/67 slouží jako výpadovka na Karvinou a denně jí projede přes deset tisíc vozidel. Dá se proto očekávat, že během obou stavebních akcí se řidiči zejména v ranních a odpoledních hodinách nevyhnou zdržení a popojíždění

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Opět se ukazuje, jak zásadní je pro nás obchvat Skřečoně, na který čekáme už více než dvacet let. Tato městská část je zahlcená auty a jakékoliv stavební zásahy v ulici 1. máje způsobují dopravě v Bohumíně obtíže."
Nahlásit chybu


K tématu

Hlavní tah mezi Skrochovicemi a Holasovicemi na Opavsku projde opravou

13. srpna 2023 13:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pondělí začne oprava části hlavní silnice I/57 mezi Skrochovicemi a Holasovicemi na Opavsku. Práce potrvají 3,5 měsíce a vyjdou na více než 55 milionů korun bez DPH.

Opravy úplně uzavřou část důležité silnice mezi Bruntálem a Krnovem

28. března 2024 20:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic nepolevuje v zahajování oprav komunikací. Od středy 3. 4. se stavbaři objeví na důležité spojnici mezi Bruntálem a Krnovem. Opravy kompletně uzavřou část silnice.

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice

2. července 2023 11:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. června 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Ve Městě Albrechticích vystoupali na Mount Everest v den 71. výročí jeho dobytí

Dnes 15:37 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V těchto dnech před 71 lety dobyl Edmund Hillary s šerpou Tenzingem nejvyšší horu světa. Toto výročí si žáci základní školy ve Městě Albrechticích spolu s veřejností i vedením obce připomněli velkou sportovně zábavní akcí.

Na konferenci IDea se řešila podpora rozvojových projektů v MSK

Dnes 9:52 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V ostravské hale Gong se konala konference IDea forum, která byla letos zaměřena na podporu průmyslu v Moravskoslezském kraji. Společně se zástupci státu a kraje diskutovali o rozvoji regionu investoři a podnikatelé.

50. ročník Rolo ligy v koloběhu otevřel závod mistrovství ČR v Rýmařově

Včera 18:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Trhni si nohou! To nebyla nadávka, ale tradiční startovní povel všech závodních koloběžkářů. Na trati u Rýmařova zazněl nejméně desetkrát a odstartoval všechny kategorie letošního prvního mistrovství Rolo ligy. Koloběh v současnosti zažívá velký boom a Česká republika patří do světové špičky.

Hosté ve studiu: Jan Válek, promotér

Top Festival 2024: Vanilla Ice, Gipsy Kings, Safri Duo, O-zone

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku
Vydáno 25. března 2024 16:07, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

zdroj foto: Město Bohumín

Ředitelství silnic a dálnic od pondělí 1. dubna částečně uzavře silnici I/67 vedoucí přes bohumínskou část Skřečoň. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Mezi kilometry 26,560 – 27,070 provozního staničení totiž provedeme opravu povrchu složenou z dílčích činností (např. frézování, odstranění podkladních vrstev, sanace, recyklace za studena na místě, doplnění betonových zastávkových zálivů, obnova obrub a dvojřádků včetně chodníku nebo ostrůvků, výšková úprava vpustí a poklopů, asfaltování)"

Práce jsou aktuálně odhadovány přibližně na měsíc, přičemž termín může být upřesněn v průběhu plnění harmonogramu s ohledem na nové okolnosti.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Během rekonstrukce silnice I/67 řidiči projedou obousměrně jedním jízdním pruhem kyvadlově kolem semaforů. Z devíti uchazečů ve výběrovém řízení na zhotovitele předložila nejnižší (vítěznou) nabídku společnost Silnice Morava, cena zakázky dosahuje cca 5,5 milionu Kč."
Pavel Vavrečka, vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice: "Zatímco loni v dubnu se musela ulice 1. máje kvůli opravě skřečoňského mostu uzavřít na tři týdny úplně, letošní rekonstrukce jejího povrchu si vyžádá pouze částečné omezení. Stavební firma bude pracovat vždy jen v jednom pruhu a na maximálně padesátimetrovém úseku, který se bude posouvat."

Na obměnu povrchu silnice I/67 v ulici 1. máje plynule naváže výstavba chodníku o několik set metrů dále, v úseku mezi Polní a Úvozní ulicí. Město tu vybuduje po pravé straně silnice ve směru na Dolní Lutyni pěší komunikaci. Chce tak zajistit místním obyvatelům větší bezpečí. I v tomto případě narazí šoféři na semafory.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Dosud se museli lidé žijící v této okrajové části města pohybovat po krajnici, což je při enormním provozu velmi riskantní. Investujeme proto přes dva miliony korun do stavby chodníku. Technika se bude pohybovat v silničním pásmu, proto je nutné v místě stavby zúžit provoz do jednoho pruhu a dopravu řídit kyvadlově."

Město už v roce 2019 vybudovalo v těchto místech chytré zpomalovací semafory, chodník k autobusovým zastávkám, bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce za 4,4 miliony korun. Chodník ze zámkové dlažby bude 250 metrů dlouhý a 1,5 metru široký. 

Hana Kaspřáková, odbor rozvoje a investic bohumínské radnice: "Stavební práce jsme s ohledem na chystanou rekonstrukci silnice v ulici 1. máje naplánovali až po skončení investice Ředitelství silnic a dálnic, abychom minimalizovali dopravní komplikace. K dokončení a předání stavby by mělo dojít v průběhu letních prázdnin."

Silnice I/67 slouží jako výpadovka na Karvinou a denně jí projede přes deset tisíc vozidel. Dá se proto očekávat, že během obou stavebních akcí se řidiči zejména v ranních a odpoledních hodinách nevyhnou zdržení a popojíždění

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Opět se ukazuje, jak zásadní je pro nás obchvat Skřečoně, na který čekáme už více než dvacet let. Tato městská část je zahlcená auty a jakékoliv stavební zásahy v ulici 1. máje způsobují dopravě v Bohumíně obtíže."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042219/ridice-v-bohumine-zpomali-oprava-dopravni-tepny-a-stavba-noveho-chodniku