Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Nová nákladní linka do Kazachstánu podpoří další rozvoj ostravského letiště

Celý MS kraj |

Nákladní doprava na ostravském letišti se i nadále rozrůstá. Její další rozvoj zajistí společnost EGT Express, od dubna 2024 posílí svou síť nákladních letů o pravidelnou linku do kazašské Almaty. Lety budou provozovány 1x týdně letadlem Boeing B767 letecké společnosti MyFreighter.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Díky této nové lince můžeme očekávat zvýšení celkového odbaveného nákladu přibližně o 1800 tun. Jsem rád, že kromě rozvoje osobní dopravy, kdy se blíží spuštění nových pravidelných linek do španělské Malagy a Podgoricy v Černé Hoře, se dynamicky rozvíjí i cargo doprava. Mošnovské letiště nabízí kvalitní zázemí i dostatečné kapacity. Mohu připomenout, že na podzim loňského roku byla dokončena výstavba nového cargo terminálu s rozlohou 4 500 metrů čtverečních a kapacitou až 36 tisíc tun ročně."

Zmíněný terminál je vybaven technologiemi umožňujícími efektivnější kompletaci nákladu na letecké palety a kontejnery.

Ondřej Musil, Manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava: "Dlouhodobě si uvědomujeme obrovský potenciál našeho letiště v rozvoji nákladní přepravy. Již dříve stanovená strategie se zaměřením větší pozornosti právě na cargo se ukázala jako krok správným směrem. Na vybudování nového cargo terminálu v loňském roce navazuje rozvoj našich obchodních aktivit směrem k navýšení objemu nákladní přepravy."
Petr Mikel, obchodní ředitel společnosti EGT Express CZ: "Letiště Ostrava vnímáme jako velmi silný a strategický logistický HUB a svými aktivitami se snažíme rozšiřovat objemy u již fungujících linek a zároveň neustále budovat nová spojení. Linka do Almaty je další krok v rozšíření našeho portfolia leteckých zásilek."

Společnost EGT Express i nadále zajišťuje důležité spojení s Taškentem se společnostmi Uzbekistan Airways nebo MyFreigther. Mapu pravidelného cargo spojení doplňují lety společností DHL do Lipska a UPS do Kolína nad Rýnem.

Nahlásit chybu


K tématu

Letadlu měl téct olej z motoru. Lidé v Brně a Ostravě čekali na odlet do Tuniska 6 hodin

3. srpna 2026 20:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročné čekání na odlet na dovolenou do Tuniska i návrat zpět. Cestující se odletu dočkali za 6 hodin. Důvodem měla být technická závada na motoru. Přepravce musel nakonec přeorganizovat několik letů a vyslat pro cestující do Brna a Ostravy náhradní letadlo. Stejně tak si na odlet domů počkají i turisté v Tunisku.

Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

20. prosince 2025 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.


Radnice Frýdku-Místku bojuje proti automatům s psychoaktivními látkami

Dnes 8:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdecko-místecká radnice pokračuje v boji proti automatům se škodlivými látkami. Městu se podařilo výrazně snížit počet těchto zařízení v ulicích.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

V bytovém domě v Orlové hořela elektrokoloběžka, zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Včera 21:59 | Orlová | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 26. září u požáru elektrokoloběžky v Orlové-Porubě na Karvinsku. Oheň vznikl ve druhém nadzemním podlaží bytového domu a ještě před příjezdem hasičů opustilo prostory 15 lidí. Předběžná škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Vrty prověří možnosti vytápění nové sportovní haly

Dnes 13:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V areálu letního stadionu provedla odborná firma průzkumné hloubkové vrty. Jejich účelem je zjistit možnosti využití geotermální energie pro vytápění a chlazení sportovní haly, kterou město plánuje v lokalitě postavit.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

Včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

24. září 2026 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Završení renovace zámecké obřadní síně blokují okna

25. září 2026 10:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Veškeré práce v areálu Nového zámku mají být hotovy do konce října. První událostí, která se odehraje v restaurované obřadní síni, by mělo být ustavující zasedání nového zastupitelstva, které vzejde z komunálních voleb.

Faunapark bude mít nový vodní prvek, přispějí občané i město

24. září 2026 18:55 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Město Frýdek-Místek opět spojuje své síly s veřejností. Spustilo další veřejnou sbírku s názvem DARUJ F≈M – Naučné prvky pro Faunapark, která potrvá do 30. listopadu letošního roku.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

OMS Bruntál pořádal v městském parku Den s myslivci

25. září 2026 17:34 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Ve stejný den i stejný čas mohli lidé v Bruntále i celé zemi prožít Den s myslivci. Poprvé ho v městském parku pořádal Okresní myslivecký spolek spolu s mnoha dalším spolupořadateli. Akce byla sice primárně určena dětem, přinesla však zábavu i poučení i jejich rodičům.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

24. září 2026 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

Nová nákladní linka do Kazachstánu podpoří další rozvoj ostravského letiště
Vydáno 29. března 2024 12:22, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Nákladní doprava na ostravském letišti se i nadále rozrůstá. Její další rozvoj zajistí společnost EGT Express, od dubna 2024 posílí svou síť nákladních letů o pravidelnou linku do kazašské Almaty. Lety budou provozovány 1x týdně letadlem Boeing B767 letecké společnosti MyFreighter.

zdroj foto: Letiště Ostrava

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Díky této nové lince můžeme očekávat zvýšení celkového odbaveného nákladu přibližně o 1800 tun. Jsem rád, že kromě rozvoje osobní dopravy, kdy se blíží spuštění nových pravidelných linek do španělské Malagy a Podgoricy v Černé Hoře, se dynamicky rozvíjí i cargo doprava. Mošnovské letiště nabízí kvalitní zázemí i dostatečné kapacity. Mohu připomenout, že na podzim loňského roku byla dokončena výstavba nového cargo terminálu s rozlohou 4 500 metrů čtverečních a kapacitou až 36 tisíc tun ročně."

Zmíněný terminál je vybaven technologiemi umožňujícími efektivnější kompletaci nákladu na letecké palety a kontejnery.

Ondřej Musil, Manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava: "Dlouhodobě si uvědomujeme obrovský potenciál našeho letiště v rozvoji nákladní přepravy. Již dříve stanovená strategie se zaměřením větší pozornosti právě na cargo se ukázala jako krok správným směrem. Na vybudování nového cargo terminálu v loňském roce navazuje rozvoj našich obchodních aktivit směrem k navýšení objemu nákladní přepravy."
Petr Mikel, obchodní ředitel společnosti EGT Express CZ: "Letiště Ostrava vnímáme jako velmi silný a strategický logistický HUB a svými aktivitami se snažíme rozšiřovat objemy u již fungujících linek a zároveň neustále budovat nová spojení. Linka do Almaty je další krok v rozšíření našeho portfolia leteckých zásilek."

Společnost EGT Express i nadále zajišťuje důležité spojení s Taškentem se společnostmi Uzbekistan Airways nebo MyFreigther. Mapu pravidelného cargo spojení doplňují lety společností DHL do Lipska a UPS do Kolína nad Rýnem.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042323/nova-nakladni-linka-do-kazachstanu-podpori-dalsi-rozvoj-ostravskeho-letiste