Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

Celý MS kraj |  | Regionální zprávy POLAR

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Celý případ začal velmi nenuceně, když prostřednictvím Facebooku oslovila muže z Ostravy neznámá Veronika z Prahy. Chvíli si psali, co kdo má rad a pak Veronika navrhla, že se spojí online. Muži se vůbec nezdálo divné, že v textu je spousta chyb, chvíli o sobě píše jako žena, chvíli jako muž a evidentně jde o práci překladače. Souhlasil že se natočí a pak se nestačil divit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na obrazovce se objevila krásná dlouhovlasá žena ve věku okolo 18 let. Dívka měla vypnutý zvuk. Začala se hladit po těle a nakonec i tančit. Poté přišla poškozenému zpráva, že pokud se mu to líbí, aby i on se začal hladit. Jak si slečna přála, tak muž učinil a přitom jí vše přes video hovor ukázal. Jakmile její požadavek splnil, dívka mu zamávala a ukončila hovor."

Pak muži přišla zpráva, že má zaplatiti150 tisíc, jinak bude věše zveřejněno. Muž se také dozvěděl, že peníze půjdou nadaci, která se stará o hladové děti. Když přesto odmítl, přišel u seznam kanálů, kde bude video zveřejněno. Muž se zachoval správně a kontaktoval policii. Policisté případ vyšetřují jako vydírání.

Lenka Stočes Hubertová, policejní preventistka: "Pamatujte na to, že vše co uděláte, může být použito proti vám. Podvodníků, kteří chtějí jen vaše peníze za intimní fotky či videa, je na internetu spousta. Uvědomte si, že výměnou intimního materiálu riskujete vydírání, proto nikomu nic neposílejte a chraňte si své soukromí. Ve chvíli, kdy po vás někdo bude požadovat zaslání peněz, nikdy nic neplaťte. Své požadavky totiž budou zvyšovat, proto se hned obraťte na Policii ČR."

Vyděrači nakonec video opravdu zveřejnili a viděla ho úzká skupina přátel poškozeného muže. Ti ho ale naštěstí podpořili. 

Nahlásit chybu


K tématu

Žena naletěla podvodníkovi. Vydíral ji intimními fotografiemi ze sociální sítě

23. října 2023 13:21 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Další případy kyberkriminality vyšetřují Ostravští policisté. Tentokrát jde o vydírání spojené s intimními fotografiemi. Žena naletěla podvodníkovi a poslala mu své fotky. On ji pak začal vydírat.

Důvěřivý muž naletěl podvodníkům. Část peněz zachránila všímavá ochranka nákupního centra

27. září 2023 12:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Další případ kyberpodvodu, před kterými vás neustále varujeme, se odehrál v Ostravě. Podvodníci, kteří se vydávali za pracovníky banky přesvědčili důvěřivého muže, aby vybral peníze a vložil je do bitcoinmatu na jejich účet. Část financí se podařilo zachránit, díky ochrance v nákupním centru.

Preventisté se opakovaně vrací do škol, děti často nevědí, za co už mohou být potrestány

12. února 2024 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Městská policie v Novém Jičíně v rámci preventivní činnosti znovu navštěvuje všechny místní základní školy. Přednášky zaměřuje na největší aktuální nešvary: komunikaci na sociálních sítích, sprejerství a chování v kolektivu spolužáků.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč
Vydáno 23. dubna 2024 12:12, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Celý případ začal velmi nenuceně, když prostřednictvím Facebooku oslovila muže z Ostravy neznámá Veronika z Prahy. Chvíli si psali, co kdo má rad a pak Veronika navrhla, že se spojí online. Muži se vůbec nezdálo divné, že v textu je spousta chyb, chvíli o sobě píše jako žena, chvíli jako muž a evidentně jde o práci překladače. Souhlasil že se natočí a pak se nestačil divit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na obrazovce se objevila krásná dlouhovlasá žena ve věku okolo 18 let. Dívka měla vypnutý zvuk. Začala se hladit po těle a nakonec i tančit. Poté přišla poškozenému zpráva, že pokud se mu to líbí, aby i on se začal hladit. Jak si slečna přála, tak muž učinil a přitom jí vše přes video hovor ukázal. Jakmile její požadavek splnil, dívka mu zamávala a ukončila hovor."

Pak muži přišla zpráva, že má zaplatiti150 tisíc, jinak bude věše zveřejněno. Muž se také dozvěděl, že peníze půjdou nadaci, která se stará o hladové děti. Když přesto odmítl, přišel u seznam kanálů, kde bude video zveřejněno. Muž se zachoval správně a kontaktoval policii. Policisté případ vyšetřují jako vydírání.

Lenka Stočes Hubertová, policejní preventistka: "Pamatujte na to, že vše co uděláte, může být použito proti vám. Podvodníků, kteří chtějí jen vaše peníze za intimní fotky či videa, je na internetu spousta. Uvědomte si, že výměnou intimního materiálu riskujete vydírání, proto nikomu nic neposílejte a chraňte si své soukromí. Ve chvíli, kdy po vás někdo bude požadovat zaslání peněz, nikdy nic neplaťte. Své požadavky totiž budou zvyšovat, proto se hned obraťte na Policii ČR."

Vyděrači nakonec video opravdu zveřejnili a viděla ho úzká skupina přátel poškozeného muže. Ti ho ale naštěstí podpořili. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042718/masturbace-online-nemela-stastny-konec-vyderaci-chteli-za-nezverejneni-videa-150-tisic-kc