Nešťastná tragédie se stala už ve čtvrtek 25. dubna v kravařském areálu Mezivodky, kde zrovna hostoval cirkus. O události jako první informoval v pondělí 6. května zpravodajský server Novinky.cz. Ten uvedl, že téměř pětiletá dívenka jedla o přestávce v průběhu představení párek v rohlíku, který jí bohužel najedou zaskočil. Následně se začala dusit a upadla do bezvědomí. Holčičce se okamžitě snažili pomoci svědci, ale marně.
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Dva kolemjdoucí se o záchranu pokoušeli i pomocí nepřímé masáže srdce. Další lidé zavolali záchranku."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK:"Dívenka byla resuscitována a krevní oběh se podařilo obnovit. V kritickém stavu ji posádka vrtulníku předala do ostravské fakultní nemocnice."
Novinky také informovaly, že holčička v nemocnici po několika dnech zemřela. Podle informací od příbuzných to bylo v úterý 30. dubna. Tamní přednosta Kliniky dětského lékařství pro server uvedl, že jde o velmi výjimečnou událost.
Jan Pavlíček, přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava: "V drtivé většině se dítě podaří po vdechnutí cizího tělesa zachránit. Těleso, které do dýchacích cest nepatří, se vytáhne pomocí bronchoskopie a pacient pak plně uzdravený odchází domů."
Případ prověřili i policisté, kteří nešťastnou událost odložili.
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Nebylo zjištěno žádné cizí zavinění ani úmysl. Jednalo se o tragickou nešťastnou událost. V této chvíli je z naší strany případ odložen, protože není podezření z páchání trestné činnosti nebo jiného protiprávního jednání."
Pokud člověku zaskočí, většinou se snaží jídlo vykašlat ven. Pokud to nejde, jde doslova o vteřiny, během kterých může pomoci správně provedený Heimlichův manévr. Ten by měl být proveden až poté, co byl dusící se člověk 3 až 5krát udeřen do zad mezi lopatky a nepomohlo mu to.
Jiří Pokorný, lékař a expert ve výuce neodkladné péče: "Při Heimlichově hmatu se provádí stlačování nadbřišku v místě mezi hrudní kostí a pupkem. Zachránce stojí za postiženou osobou, s níž je v těsném kontaktu. Jednu ruku má sevřenou v pěst a její palcová strana se přiloží do místa, které si předtím zachránce určil (vyhmatal) jako kompresní bod. Dlaní druhé ruky se opře o malíkovou stranu pěsti a provede až pět kompresí nadbřišku směrem dozadu a nahoru. Patofyziologický princip zákroku je následující: tlak vyvinutý zachráncem přes břišní stěnu na útroby se přenese proti bránici, ta zatlačí na plíce, kde distálně od překážky vznikne pozitivní tlak, který může při dobré konstelaci posunout cizí těleso proximálně, tedy blíže k hrtanu, či je uvolnit v hltanu."