Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody dračích lodí mládeže se konaly na Slezské Hartě úplně poprvé

Celý MS kraj |  | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Obce, školy, učitelé i samotní závodníci vytvořili skutečné prostředí závodů dračích lodí dospělých.

Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Tak jsme tady udělali první ročník závodů škol, to znamená, jedou se závody na dračích lodích, jsou to desetimístné lodě. Ještě to tady nikdy nejelo, tak jsme chtěli tady tu vodu přiblížit všem mladým lidem, kteří tady okolo Harty bydlí, aby si užili trošičku takového zážitku. Je konec školního roku, tak aby využili ten čas. Pořádáme to my, jako Veslařský klub Slezská Harta ve spolupráci s vodní záchrannou službou.“

Prestiž závodů zvedla také účast firmy která stojí i za velkými letními závody, poskytuje přesnou časomíru a organizační podporu.

Pavel Blaška, Torrsen Sports: „Školní závod malých dračích lodí na Slezské Hartě je první ročník letos a je domluveno hodnocení takovým způsobem, že každá posádka jede dvakrát tu krátkou trať a jednou dlouhou trať. Ty časy se sčítají. Celkový součet časů určuje výsledné pořadí. Kdyby náhodou došlo ke shodě, rozhoduje čas dlouhé tratě.“
Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Čekají je vlastně dvě jízdy. Jedna jízda je sprint na 100 metrů a druhá jízda potom odpoledne je okruh na 500 metrů."

Na břeh Slezské Harty se sjeli vyslanci obcí a základních i středních škol. Fandit přijeli i rodiče. Většina závodníků si vyzkoušela dračí lodě úplně poprvé.

Věra Stašková, učitelka a trenérka ZŠ Zátor: „Ze základní školy ze Zátoru. My máme čtyři týmy, Černá perla, Somálští piráti, Black Kids a Esa z pralesa.“
Tým Black Kids: „My jsme ze Zátora ze školy, jsme Black Kids, z 8B. Já myslím, že jsme pádlovali velice dobře, byli jsme výborní. Podle nás na první závod je to fakt dobré.“
Rostislav Španko, rodiče, Dvorce: „My jsme ze Dvorců a podporujeme základní školu ve Dvorcích. Všechny tři třídy, tedy hlavně sedmáky. Byli druzí, to je úplně jedno. Důležité je, že jeli a že dojeli a neutopili se.“
Michal Jindra: „My jsme se pojmenovali Vydráci a jsme z bruntálského gymplu a snad se nám podaří to zajet co nejlíp. Jedeme teď poprvé stovku, pak jedeme ještě druhou stovku a nakonec máme i pětistovku, která bude asi nejnáročnější.“
Lenka Kasperlíková, učitelka: „My jsme ze Dvorců, máme tři týmy, věříme, že vyhrajeme a radši se zeptejte dětí. Tak věříme, že se jim bude dařit.“
Lucie Šimurdová: „!My jsme z Bruntálu, z Gymnázia Bruntál a jsme Bouda pro politiky. Poprvé jsme tady.“

V kategorii žáků nakonec zvítězily Bečky z bruntálské základní školy Okružní, mezi juniory zvítězili Esa z pralesa ze Zátora a středoškolskou kategorii vyhráli Vydráci z Gymnázia Bruntál.

Nahlásit chybu


K tématu

Unikátní plovoucí molo bylo otevřeno mezi Razovou a Leskovcem u břehů Slezské Harty

23. srpna 2023 9:04 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Slezská Harta dále ožívá. Poblíž nově otevřené cyklostezky mezi obcemi Razová a Leskovec nad Moravicí vyrostlo unikátní plovoucí molo. Vedle Větřkovické přehrady a Karvinského moře je jedním ze tří nových mol, která vznikla díky investici MS kraje.

Bruntál měl na Dračích lodích důstojné zastoupení a několik posádek

21. srpna 2023 12:47 | Bruntál | Karel Soukop

Festivalu Dračích lodí se letos zúčastnilo 54 lodí. Reprezentovaly města, obce i sportovní kolektivy. Bruntál nezůstal pozadu a obsadil hned několik posádek, včetně té městské.

Dračí lodě opanovaly Slezskou Hartu, v Leskovecké zátoce vyrostlo městečko

21. srpna 2023 9:30 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malé městečko vyrostlo v Leskovecké zátoce Slezské Harty. Devátý ročník festivalu Dračích lodí přilákal tisíce lidí. Jen závodících lodí bylo 54. Svá želízka v ohni měly obce, města, firmy i sportovní kolektivy.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Včera 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

15. července 2024 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

15. července 2024 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

15. července 2024 14:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Regionální zprávy POLAR

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Závody dračích lodí mládeže se konaly na Slezské Hartě úplně poprvé
Vydáno 2. července 2024 7:20, Celý MS kraj, Karel Soukop
Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Obce, školy, učitelé i samotní závodníci vytvořili skutečné prostředí závodů dračích lodí dospělých.

Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Tak jsme tady udělali první ročník závodů škol, to znamená, jedou se závody na dračích lodích, jsou to desetimístné lodě. Ještě to tady nikdy nejelo, tak jsme chtěli tady tu vodu přiblížit všem mladým lidem, kteří tady okolo Harty bydlí, aby si užili trošičku takového zážitku. Je konec školního roku, tak aby využili ten čas. Pořádáme to my, jako Veslařský klub Slezská Harta ve spolupráci s vodní záchrannou službou.“

Prestiž závodů zvedla také účast firmy která stojí i za velkými letními závody, poskytuje přesnou časomíru a organizační podporu.

Pavel Blaška, Torrsen Sports: „Školní závod malých dračích lodí na Slezské Hartě je první ročník letos a je domluveno hodnocení takovým způsobem, že každá posádka jede dvakrát tu krátkou trať a jednou dlouhou trať. Ty časy se sčítají. Celkový součet časů určuje výsledné pořadí. Kdyby náhodou došlo ke shodě, rozhoduje čas dlouhé tratě.“
Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Čekají je vlastně dvě jízdy. Jedna jízda je sprint na 100 metrů a druhá jízda potom odpoledne je okruh na 500 metrů."

Na břeh Slezské Harty se sjeli vyslanci obcí a základních i středních škol. Fandit přijeli i rodiče. Většina závodníků si vyzkoušela dračí lodě úplně poprvé.

Věra Stašková, učitelka a trenérka ZŠ Zátor: „Ze základní školy ze Zátoru. My máme čtyři týmy, Černá perla, Somálští piráti, Black Kids a Esa z pralesa.“
Tým Black Kids: „My jsme ze Zátora ze školy, jsme Black Kids, z 8B. Já myslím, že jsme pádlovali velice dobře, byli jsme výborní. Podle nás na první závod je to fakt dobré.“
Rostislav Španko, rodiče, Dvorce: „My jsme ze Dvorců a podporujeme základní školu ve Dvorcích. Všechny tři třídy, tedy hlavně sedmáky. Byli druzí, to je úplně jedno. Důležité je, že jeli a že dojeli a neutopili se.“
Michal Jindra: „My jsme se pojmenovali Vydráci a jsme z bruntálského gymplu a snad se nám podaří to zajet co nejlíp. Jedeme teď poprvé stovku, pak jedeme ještě druhou stovku a nakonec máme i pětistovku, která bude asi nejnáročnější.“
Lenka Kasperlíková, učitelka: „My jsme ze Dvorců, máme tři týmy, věříme, že vyhrajeme a radši se zeptejte dětí. Tak věříme, že se jim bude dařit.“
Lucie Šimurdová: „!My jsme z Bruntálu, z Gymnázia Bruntál a jsme Bouda pro politiky. Poprvé jsme tady.“

V kategorii žáků nakonec zvítězily Bečky z bruntálské základní školy Okružní, mezi juniory zvítězili Esa z pralesa ze Zátora a středoškolskou kategorii vyhráli Vydráci z Gymnázia Bruntál.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043813/zavody-dracich-lodi-mladeze-se-konaly-na-slezske-harte-uplne-poprve