Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Ukradl kabely za šedesát tisíc a prodal je za tisíc korun. Policie dopadla zloděje za pár dní

Celý MS kraj |

Uřezal kabely u nabíjecí stanice pro elektromobily v hodnotě šedesát tisíc. Ve sběrném dvoře za ně dostal jenom tisíc korun. Bohumínští policisté přišli na zloděje během několika dní. 32letý muž se ke svému činu přiznal. Kradl z důvodu špatné finanční situace. Může jít do vězení až na dva roky.

Chtěl se dostat ze špatné finanční situace, tak ukradl kabely za šedesát tisíc korun. Místo velkého zisku dostal ve sběrném dvoru pouze tisíc korun. Bohumínské policisty jejich pečlivá práce nakonec dovedla ke zloději. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Usilovná a profesionální práce policistů obvodního oddělení Bohumín, spočívající mimo jiné ve vyhodnocování získaných poznatků a kamerových záznamů, vyústila k objasnění krádeže dvou kabelů z nabíjecí stanice pro elektromobily."

Případ se stal na konci minulého týdne. Místem činu byla nabíjecí stanice elektrovozidel. Netrvalo dlouho a 32letý muž skončil v rukou policie. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Koncem minulého týdne přijali policisté oznámení o dvou krádežích napájecích kabelů s koncovkou u nabíjecí stanice sloužící k dobíjení elektrovozidel. Ke skutkům dle oznamovatele došlo 31. ledna a 2. února letošního roku. Škoda byla majitelem stanice vyčíslena na zhruba 60 tisíc korun. Během necelých šesti dnů policisté ustanovili muže, který se krádeží mohl dopustit. K tomu jim kromě pečlivosti a píle napomohla také místní a osobní znalost. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dvaatřicetiletý muž se k činům doznal. Uvedl, že se nachází v tíživé finanční situaci, ale tu krádežemi údajně nevyřešil. Za měděné kabely, které očistil od bužírky, dostal ve sběrně celkem tisíc korun. V případ odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."
Nahlásit chybu


K tématu

Drzý zloděj ukradl historickou helmu. Sám se přihlásil na policii

16. října 2025 10:30 | Ostrava-Mariánské hory | Anna Břenková

Arogantně odcizil historickou hasičskou helmu a neměl problém s agresivním chováním vůči zaměstnancům. Krádež, která se stala v polovině září v Ostravě se podařila vyřešit. Díky výzvě na sociálních sítích se viník se sám přišel přiznat.

Se zbraní v ruce přepadl pokladnu SBD Havířov. Stále ho hledá policie

9. listopadu 2025 14:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

S poklidem krátce po poledni napochodoval do budovy SBD Havířov. Šel přímo na pokladnu, vytáhl pistoli a požadoval vydání peněz. Ani se nijak nemaskoval. S penězi pak utekl neznámo kam. Přesně po třech měsících se policie obrátila s žádostí o pomoc při pátrání na veřejnost.

8 let seděl ve vězení. Vyšel ven a pustil se do vykrádání aut i objektů

9. října 2025 9:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Osm let seděl ve vězení za krádeže a vydírání. Po propuštění ale 43letý recidivista rozhodně nesekal dobrotu. Rovnou se pustil do vykrádání aut a dalších objektů. Způsobil škodu za více než 200 tisíc korun. Policisté ho ale opět dopadli a teď mu hrozí další 4 roky vězení.


Zatoulaná kočka uvízla na stromě, byla tam několik dní. Pomoct museli až hasiči

Včera 11:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Českého Těšína vyjeli na pomoc kočce, která několik dní uvízla na stromě. Nepodařilo se jí přilákat dolů ani pomocí jídla. Proto museli zasáhnout hasiči, kteří zatoulanou kočku bezpečně snesli na zem.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

Včera 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Mariánské náměstí provoněl guláš. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů

Mariánské náměstí se znovu proměnilo ve velkou venkovní kuchyni. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů a každý vsadil na trochu jiný recept.

Kraj investoval do modernizace ZUŠ v Havířově, pomohly i evropské dotace

23. září 2026 15:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově prošla rozsáhlou modernizací, která má především snížit náklady na energie. Budova dostala nové zateplení, střechu, venkovní žaluzie a moderní vzduchotechniku. Právě tu žáci vítají nejvíce.

Zastupitelé Stonavy se sešli naposledy, obec čekají komunální i senátní volby

Včera 12:01 | Stonava | Libor Běčák

V Domě PZKO se v pondělí 21. září konalo poslední zasedání zastupitelstva obce Stonava v tomto volebním období. Zastupitelé mimo jiné schválili žádosti o dotace pro vlastníky budov. Schválen byl také program podpory kulturní, společenské a sportovní činnosti v obci na příští rok.

O pozemky v opavské Stromovce je velký zájem. Rozhodovalo veřejné losování

23. září 2026 18:52 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě se přiblížila výstavba nové obytné čtvrti Stromovka. Město nabídlo zájemcům prvních 54 stavebních pozemků určených pro rodinné domy. O parcely, o které projevilo zájem více žadatelů, rozhodlo veřejné losování za účasti notáře.

Straník se napojí na opravený vodojem

Včera 10:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve Straníku dospěla ke konci oprava vodojemu, který zásobuje tuto místní část Nového Jičína pitnou vodou. Investice eliminuje jeho poruchovost a zvýší kvalitu dodávek vody.

Letní kino AMFI Poruba se rozloučilo se sezonou. Letošní novinkou byly tematické doprovodné programy

Včera 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Letní kino AMFI Poruba uzavřelo další sezonu. Už osmým rokem nabízí divákům filmy pod širým nebem a letos připravilo také novinku - tematické doprovodné programy.

Nové hřiště, nový chodník. Baška pokračuje v proměně.

Včera 18:00 | Baška | Michal Feber

V Bašce v těchto dnech pokračují hned dvě významné investice. Jedna vzniká přímo u základní školy, druhá propojí obec s oblíbeným místem u přehrady.

V Porubě se otevřel Hravý odpočinek na osmáku. Nabízí prostor pro všechny generace

Včera 15:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Nové hřiště, více prostoru pro děti, ale také místo pro setkávání sousedů. Tak vypadá nově upravený vnitroblok na osmém porubském stavebním obvodu, který se proměnil díky participativnímu rozpočtu Naše Poruba.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

V Rýmařově proběhly Dřevařské, lesnické a myslivecké dny 2026

Včera 16:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Rýmařově se vždy po dvou letech konají Dřevařské, lesnické a myslivecké dny. Ty letošní jako dvoudenní tradičně proběhly v prostorách Flemmichovy zahrady. Představily návštěvníkům vše kolem práce v lese, práce se dřevem a jeho těžbou a zpracováním.

Obcemi, památkami i krásami přírody dvou krajů projela letošní veteránská Rallye Trofeo Niké Jeseníky 2026

Včera 16:32 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jeseníky, Moravskoslezským i Olomouckým krajem projela letošní Podhorská rallye auto veteránů Trofeo Niké 2026. Čtyřdenní akce navštívila jedinečná turistická místa, sídla, obce i pamětihodnosti. Byla oslavou regionálních tradic, kultury, umění a krásy přírody.

Zatoulaná kočka uvízla na stromě, byla tam několik dní. Pomoct museli až hasiči

Včera 11:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Českého Těšína vyjeli na pomoc kočce, která několik dní uvízla na stromě. Nepodařilo se jí přilákat dolů ani pomocí jídla. Proto museli zasáhnout hasiči, kteří zatoulanou kočku bezpečně snesli na zem.

Hosté ve studiu: Kamil Tomášek, zástupce ředitele, ZZS MSK

23. září 2026 15:52 | Celý MS kraj | Jana Lipowská

Resuscitace: každá sekunda rozhoduje

Kraj investoval do modernizace ZUŠ v Havířově, pomohly i evropské dotace

23. září 2026 15:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově prošla rozsáhlou modernizací, která má především snížit náklady na energie. Budova dostala nové zateplení, střechu, venkovní žaluzie a moderní vzduchotechniku. Právě tu žáci vítají nejvíce.

Ukradl kabely za šedesát tisíc a prodal je za tisíc korun. Policie dopadla zloděje za pár dní
Vydáno 13. února 2026 8:28, Celý MS kraj, Anna Břenková
Uřezal kabely u nabíjecí stanice pro elektromobily v hodnotě šedesát tisíc. Ve sběrném dvoře za ně dostal jenom tisíc korun. Bohumínští policisté přišli na zloděje během několika dní. 32letý muž se ke svému činu přiznal. Kradl z důvodu špatné finanční situace. Může jít do vězení až na dva roky.

foto: Policie ČR

Chtěl se dostat ze špatné finanční situace, tak ukradl kabely za šedesát tisíc korun. Místo velkého zisku dostal ve sběrném dvoru pouze tisíc korun. Bohumínské policisty jejich pečlivá práce nakonec dovedla ke zloději. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Usilovná a profesionální práce policistů obvodního oddělení Bohumín, spočívající mimo jiné ve vyhodnocování získaných poznatků a kamerových záznamů, vyústila k objasnění krádeže dvou kabelů z nabíjecí stanice pro elektromobily."

Případ se stal na konci minulého týdne. Místem činu byla nabíjecí stanice elektrovozidel. Netrvalo dlouho a 32letý muž skončil v rukou policie. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Koncem minulého týdne přijali policisté oznámení o dvou krádežích napájecích kabelů s koncovkou u nabíjecí stanice sloužící k dobíjení elektrovozidel. Ke skutkům dle oznamovatele došlo 31. ledna a 2. února letošního roku. Škoda byla majitelem stanice vyčíslena na zhruba 60 tisíc korun. Během necelých šesti dnů policisté ustanovili muže, který se krádeží mohl dopustit. K tomu jim kromě pečlivosti a píle napomohla také místní a osobní znalost. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dvaatřicetiletý muž se k činům doznal. Uvedl, že se nachází v tíživé finanční situaci, ale tu krádežemi údajně nevyřešil. Za měděné kabely, které očistil od bužírky, dostal ve sběrně celkem tisíc korun. V případ odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000053090/ukradl-kabely-za-sedesat-tisic-a-prodal-je-za-tisic-korun-policie-dopadla-zlodeje-za-par-dni