Tomáš Šlonc je revírníkem Městských lesů Ostrava. Na starosti má honitbu o rozloze téměř 2 tisíce hektarů. Bohužel je na okraji Ostravy a tak je protkaná spoustou silnic. Nejfrekventovanější je silnice z Ostravy do Hlučína a právě na ní přijde o život nejvíce kusů srnčí zvěře.
Tomáš Šlonc, revírník, Městské lesy Ostrava: "Zvěř přechází přes cesty. Má své přirozené chodníky a trasy, a jelikož doprava je hustá a auta jezdí celkem rychle, tak nám dochází ke kolizi s tou zvěří a hodně kusů nám zahyne pod koly aut."
Na Opavsku je 83 podobných honiteb a stejný problém řeší lesníci všude. Průměrně přijdou všichni ročně kvůli autům o 15 a 20 kusů vysoké, což je dohromady asi 1600 sražených zvířat. Auta usmrtí ale i stovky zajíců nebo bažantů.
Zabránit střetu se zvířaty pomáhají i pachové ohradníky. Bohužel je lidé začali krást.
Tomáš Šlonc, revírník, Městské lesy Ostrava: "Dávají si to na své stromečky na své pozemky, které nemají oplocené, aby jim to nekousala zvěř, tak když to na ten stromek dají, tak ta zvěř k tomu nejde."
Řidiči by měli v lesních úsecích zpomalit a dávat velký pozor.
Řidiči by si ale měli uvědomit také to, že kromě toho, že usmrtí například srnu, mohou ohrozit i svůj život. Srážka ve vysoké rychlosti totiž může mít tragické následky.