Děti z mateřské školky ve Lhotce předvádí scénky z různých pohádek. Od Makové panenky až po Mrazíka. Po dětech nastupuje folklórní soubor z Palkovic. V něm je i desetiletá Anežka, která zpívá už od kolébky.
Anežka Tabachová, členka souboru Hurčánek: "Soubor se jmenuje Hurčánek a zpívali jsme hlavně koledy."
Lenka Tabachová, vedoucí souboru Hurčánek: "A Hurčánek z toho důvodu, že Palkovice obklopují hory, ale malé, takže se jmenují hůrky. Takže proto i ten název Hurčánek."
Na pódiu se vystřídala celá řada folklórních nadšenců. K poslechu nechyběla ani cimbálovka.
Markéta Velká, spolupořadatelka Vánočního koncertu: "Nově vystoupil právě soubor Hurčánek a také skupina Ruky na dudy, kde je ústřední postavou Gajdoš, hraje se tam na housle a další archaické nástroje."
Růžena Kopčáková (nez.), starostka Lhotky: "Tento program je vždy zaměřen na Vánoce. Jsou tam koledy, jsou tam scénky. Účastní se děti ze školy, ale i dospělí jako náš soubor Pilky."
A jaké vánoční tradice se v obci a nejbližším okolí dodržují?
Markéta Velká, spolupořadatelka Vánočního koncertu: "Co se tady hodně dodržuje, je koledování na sv. Štěpána, kdy koledníci chodí dům od domu. Buď jsou v krojích, nebo normálně v civilu. A darují těm domácím ozdobenou větvičku, které se říká Štěstí."
Anketa, obyvatelé Lhotky: 1. "My třeba dodržujeme lití olova, protože to přináší štěstí. Když se olovo vytvaruje třeba do srdíčka, tak to znamená, že nás v tom roce čeká láska." 2. "Třeba pouštění lodiček. Když ta lodička pluje k okraji mísy, tak to znamená, že se člověk dostane v nadcházejícím roce daleko." 3. "Krájení jablíčka. Když se ukáže hvězdička, tak že budeme zdraví."
Ve Lhotce samozřejmě nechybí ani tradiční vánoční koncert v kapli. Nově zde mají i půlnoční.