Novojičíňáci se zapojili do potravinové sbírky

Cukr, těstoviny, rýži a další trvanlivé produkty mohli lidé v Novém Jičíně přinášet do krajské potravinové sbírky. Pořádalo ji u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby Muzeum Novojičínska. Iniciátorem sbírky byla Potravinová banka Ostrava.

Reklama

Někdo přinesl z domu těstoviny, kterým už končila doba spotřeby, jiní naopak darovali nově nakoupené potraviny. Důležité bylo, aby sortiment byl balený a bez nutnosti rychlé konzumace.

“Jsou vhodné trvanlivé potraviny, jako jsou cukry, mouka nebo olej, konzervy všeho druhu, čaje a podobně a nevhodné jsou ty, které se rychle kazí,” upřesnila Sylva Dvořáčková, ředitelka Muzea Novojičínska.

Novojičínský Žerotínský zámek, kde muzeum sídlí, byl příjmovým místem sbírky potravin už potřetí.

“Iniciátorem sbírky je potravinová banka v Ostravě, ale oslovil nás náš zřizovatel Moravskoslezský kraj, lépe řečeno krajský úřad, s žádostí o spolupráci, takže jsme už několikátým rokem spolupořadatelé této sbírky potravin. Výtěžek jde potom na konto Charity Ostrava,” uvedla ředitelka muzea Sylva Dvořáčková.

Do pomoci se zapojují velké potravinové řetězce, ale právě i jednotlivci, jako tady v Novém Jičíně. Jídlo, které darovali, poputuje k lidem bez domova a sociálně vyloučeným z Moravskoslezského kraje.
Velikonoce na hradě Hukvaldy

Zítra 10:00 - 20.04. 23:05
Nový Jičín, Hrad Hukvaldy

SWIETELSKY stavební s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

miIfapols s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč

Detail

JOB AIR Technic a.s.
Nový Jičín
od 19 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu