Neznámý žhář zapálil v NJ sedm kontejnerů

Policie v Novém Jičíně hledá žháře, který zapálil kontejnery. Sedm odpadních nádob začalo hořet večer v hustě obydlené části města - v Loučce. Naštěstí se požár nerozšířil do okolí.

K zapálení odpadních nádob došlo na třech různých místech v části Nového Jičína - Loučce. Ohně vzplály zhruba mezi osmou a desátou hodinou večerní.

“Dosud neustanovený pachatel zapálil sedm kontejnerů na směsný nebo tříděný odpad. Způsobil tak škodu přesahující dvacet tisíc korun. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,” uvedl Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Jedním z mís, kde vandalové kontejnery zapálili je také ulice Na hrázi, a to přímo v blízkosti rodinných domků.

Tady stačilo málo a škoda mohla být daleko větší.

“Asi mladí lidé nemají co dělat a tak si hrají s tím, že zapalují kontejnery. Je to tady nová věc, ale je to velmi nebezpečná hra, protože jsou vedle auta, může vzniknout požár velký, zranění lidí,” míní Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce.

Dalšími místy, kde kontejnery v Loučce hořely, byla také ulice Na Lani a Za Korunou.

“Měli by také občané být pozornější a upozorňovat na tyto nepravosti městskou policii, aby udělal v čas nějaký zákrok,” dodal předseda osadního výboru v Loučce.

V souvislosti s tímto případem žádá police svědky, kteří mohli vidět něco z večerního řádění těchto vandalů, aby se ohlásili na číslo 158.
ALMAX WORK-Holding, družstvo - Areál Tatry č.p. 1448/5
Kopřivnice
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

AUTOKLEVER spol. s r.o.
Nový Jičín
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pavel Ševčík- pracoviště Fulnek, Fučíkova 181
Fulnek
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků