Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelstvo jednalo téměř 7 hodin

Zastupitelstvo města se po prázdninách sešlo na letošní třetí schůzi. Na programu bylo například téma dvou bytových domů, které hodlá soukromý investor postavit v místě bývalé mateřské školy Trlicova. Zastupitelé také udělili nové čestné občanství, a to Miloslavu Balášovi. Byl to významný kulturní a vlastivědný pracovník.

Rekordních téměř sedm hodin trvala schůze zastupitelů, která se konala počátkem září v aule radnice. Prvním bodem jednání bylo udělení čestného občanství Miloslavu Balášovi.

“Překladateli, spisovateli, historikovi a významnému vlastivědnému pracovníkovi. Takže to byla taková slavnostní chvilka, kdy jsme předávali ocenění in memoriam jeho dceři,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Nosným tématem pak bylo projednávání developerského projektu výstavby dvou bytových domů na ulici Trlicova v místě bývalé mateřské školy.

“Nakonec zastupitelé schválili záměr, zdůrazňuji zatím záměr prodeje části pozemku a směny části druhého pozemku, o které se tam jedná, ale proběhne ještě další projednávání mezi developerem a občany, aby se ty hrany obrousily a aby se našel kompromis ve všech složitějších bodech, které tam jsou,” sdělil starosta Nového Jičína.

Lidé, kteří bydlí v sousedství plánované výstavby a přišli na jednání zastupitelstva, upozorňovali například na masivní kácení stromů a zvýšení dopravní zátěže této lokality. Celá dvouhodinová diskuze je na záznamu ze zastupitelstva na webu TV Polar.

Dalším důležitým bodem bylo schválení bezúplatného převodu pozemků pro výstavbu nové zdravotnické záchranné služby. Jedná se o 8 tisíc metrů čtverečních v lokalitě ulice Propojovací, kde bude stát i nové centrum hasičů.

“Záměr, který těsně neprošel o jeden hlas, byl investiční záměr na spoluúčast města při výstavbě rodinných domů na ulici Z Humny,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD).

Jednalo se o požadavek na finanční spoluúčast města ve výši necelých 15 milionů korun na vybudování příjezdové komunikace a sítí na tomto území, kde také město připravuje výstavbu bytových domů.

Na závěr zastupitelé vyslechli pravidelnou zprávu o postupu přípravy revitalizace Hückelových vil. Výběrová komise osloví v nejbližších dnech známé architekty v ČR, aby připravili studie. Ta nejzajímavější by se měla stát základem projektové dokumentace.  

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail