Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín vyhlásil Dobrovolníky roku

Město Nový Jičín ocenilo významný akt lidské solidarity a po čtvrté vyhlásilo Dobrovolníka roku. Za nezištnou pomoc druhým byli oceněni 3 lidé. Čtvrtý získal mimořádnou nominaci za dlouhodobou pomoc při organizaci dobrovolnictví na území Novojičínska.

Titul Dobrovolník roku lze v Novém Jičíně udělit registrovaným i neregistrovaným dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají sociálně slabým, seniorům a nemocným lidem. Letos rada města ocenila čtyři osobnosti.

“Je to takové ohodnocení, že to, co jsem dělal a věnoval tomu čas, takt o má smysl, taková ta podpora nových stomiků je určitě důležitá, a přitáhnout, pokud možno, i ty mladé stomiky,” uvedl Bronislav Tučný, předseda ILCO Novojičínska spolek stomiků.

“Broňa Tučný navrhl našeho maskota S-Tomíka, je to panáček, který má na bříšku pytlík, protože my všichni máme na bříšku pytlík,” doplnila Marie Ředinová, předsedkyně sdružení stomiků České ILCO.

Další oceněnou byla Marie Daňková, která od počátku vzniku pomáhá v Charitním šatníku.

“Já myslím, že si to zaslouží všechna děvčata, je nás tam asi patnáct, máme k sobě dobrý vztah a bereme to vše s humorem. Sejdeme se tam, protože co bychom dělaly doma, když my jsme skoro všechny samy,” sdělila Marie Daňková, dobrovolnice v Charitě Nový Jičín.

“Přijal jsem to jen ve jménu všech ostatních dobrovolníků, jinak mi to připadalo hrozně nečestné, že bych tam měl stát pouze za sebe. Nemyslím si, že bych já dělal něco mimořádnějšího než ostatní. Věřím tomu, že člověk by měl pomáhat, to je moje krédo, takže proto jsem to začal dělat,” podotkl Jaromír Bílý, dobrovolník Domova Duha Nový Jičín.

Jaromír Bílý se věnuje dobrovolnictví v Domově Duha. Právě tam také působí Naděžda Lebedová, která získala mimořádnou nominaci za celkový přínos v této oblasti.

“Byla jsem z toho moc překvapená, ani ve snu by mě nenapadlo, že nějaké ocenění dostanu. Opravdu si toho velice vážím. Myslím si, že si to nezasloužím jenom já, že bych ráda, kdyby tam stáli se mnou všichni dobrovolníci, co je mám na starosti, protože to jsou hrozně úžasní lidé, ukrojí si z toho svého času kousíček pro lidi, kteří do potřebují,” míní Naděžda Lebedová, koordinátorka dobrovolnické činnosti.

“To jsou spousty hodin bez nároku na odměny, spoustu času stráveného s těmi lidmi, kdy se jim věnují, a my jsme velice rádi, že takoví lidé v našem městě jsou a vážíme si jich. To ocenění je sice symbolické, ale alespoň se o nich ví,” uzavřel Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Návrhy na nominace Dobrovolníka roku podávaly jednotlivé sociální organizace, na území města jich působí téměř tři desítky.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy