Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příbor navštívila zástupkyně Velvyslanectví USA

Do Příbora na Novojičínsku zavítala Chargé d’affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams Smith. Navštívila zdejší americkou investici, firmu vyrábějící prádelenskou techniku, a také se v Piaristickém klášteře setkala se zástupci města a studenty.

Chargé d’affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams Smith navštívila Příbor v doprovodu kolegů z americké ambasády a americké hospodářské komory.

“Návštěvu Příbora jsem plánovali mnoho měsíců, chtěli jsme vidět město, setkat se s lidmi, kteří zde žijí, a samozřejmě také navštívit americkou investici, kterou je tady společnost Alliance Loundry,” uvedla Kelly Adams-Smith, Chargé d’affaires Velvyslanectví USA.

“Velice si vážíme toho, že paní chargé d’affaires se přišla podívat i mezi lidi, pohovořila s lidmi a že obdivuje také krásu našeho města,” sdělil Bohuslav Majer (ČSSD), starosta Příbora

Setkání s představiteli příborské radnice, zdejších škol, sportovců a zástupců sociální oblasti se odehrálo v prostorách Piaristického kláštera. Do diskuze vstoupili také studenti zdejšího gymnázia.

“Já jsem se ptal na rozdíly mezi americkými a českými podniky,” řekl jeden ze studentů. “přidal se spolužák.

“Studenti se především ptali, jaké jsou rozdíly v životě lidí tady a ve Spojených státech, jaké jsou rozdíly ve fungování společnosti, zabývali se hlavně těmi rozdíly. Asi byli překvapeni odpovědí, že je hodně věcí, které nás spíše spojují než rozdělují,”

Na závěr paní chargé d’Affaires přislíbila, že by se ráda do Příbora vrátila a diskutovala se studenty přímo v gymnáziu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail