Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odpoledne v domě pro seniory je zábava

Navzájem si obohatit život - děti seniorům, senioři dětem. To je hlavní myšlenka spolupráce, kterou Domov Duha navázal s družinou základní školy Komenského 66. Děti přicházejí do domova zpravidla jednou za dva týdny a společně tráví čas hrami, soutěžemi a cvičením.

Za obyvateli Domova Duha dochází děti z družiny ZŠ Komenského 66 více než rok. Jednou za čtrnáct dní tu stráví asi hodinu a společně si zahrají hry, které stejně tak dobře pobaví obě rozdílné generace. Třeba i trénink paměti.

“Hledali jsme nějakou aktivitu pro naše uživatele a řekly jsem si s paní vedoucí, že by bylo fajn, kdyby šlo o aktivitu s dětmi, aby věděly, že i my se tady umíme bavit, že tady u nás je život a radost,” vysvětlila Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín.

”My se snažíme o vytvoření pěkného vztahu dětí k těm seniorům a snažíme se také dosáhnout toho, aby i ti senioři předali dětem něco z minulosti a naopak zase poznali i to nové, čím žijí dnešní děti,” uvedla Martina Kováčíková, vedoucí družiny ZŠ Komenského 66.

Připravené úkoly plní školáci a obyvatelé domova ve smíšených skupinkách v týmech označených barevnými symboly srdce. Ostych z kontaktu není vidět ani na jedné straně.

“Je to pěkné, děti mají radost a my také,” potvrdila jedna z obyvatelek domova. “Děti jsou pro dospělé nejlepší hrou, protože se jednak ještě něco přiučí a jednak se vrací do mládí, kdy byly podobné hry,” nechal se slyšet starší pán. “Člověka to uživí, když sem ty děcka přijdou,” dodala další seniorka.

“Mi se to tady líbí moc, hlavně i k vůli tomu, že tady jsou i ti lidé a užíváme si to spolu,” usmála se školačka. “Líbí se mi tu, je tu hodně her a hodných seniorů,” dodal spolužák.

“Myslím si, že to obohacení je oboustranné. Děti mají pocit, že někomu mohou udělat radost a pro ty staré lidi je to takové oživení,” uzavřela ředitelka Domova Duha.

Toto společné odpoledne v Domově Duha bylo prvním v nově započatém školním roce. Na další návštěvu se sem děti z prvních až třetích tříd z nedaleké školy vypraví zase v říjnu. 

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail