Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město zve k virtuální prohlídce

Na procházku Novým Jičínem se mohou lidé vydat i z pohodlí svého domova. Město spustilo virtuální prohlídku. Ta zatím nabízí detailní pohled na 8 míst. Zájemci mohou nahlédnout třeba do opravených mateřských škol a jejich zahrad nebo si prohlédnout areál na Skalkách.

Na virtuální prohlídku Nového Jičína se mohou lidé vypravit prostřednictvím map Googlu, webových stránek města a Návštěvnického centra. Základem je sférická fotografie.

“Kterou lze přibližovat, oddalovat, posouvat, otáčet jí a na prohlídce nalezneme šedá písmena i, která mají pouze informační charakter. Když na ně najedu myší, ukáže se název dané atraktivity,” vysvětlila Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.

Tyto základní informace mohou pomoci zejména návštěvníkům města, aby se zde lépe zorientovali a rychle našli turistické nabídky.

“Z této fotografie zjistí například, kde je tady bazén, cyklostezka, vlakové, autobusové nádraží a podobně,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Tyto body zájmu budou rozšířené o otevírací dobu, kontakt a také o to, zda je ta konkrétní památka, ta atraktivita přístupna veřejnosti či nikoliv,” doplnila Kristýna Zetková.

Samotná virtuální prohlídka nabízí v tuto chvíli 8 zmapovaných objektů, které jsou znázorněny šipkou v modrém puntíku.

“Zájemci se tak mohou podívat do interiéru některých mateřských škol nebo se podívat do amfiteátru na Skalkách nebo se projít kolem sousoší svatého Rocha a Šebestiána,” sdělila novojičínská mluvčí.

“Já si teď otevřu třeba amfiteátr na Skalkách a tady už se dá procházet pomocí modrých šipek. A nebo se mohou přepínat pomocí fotografií, které jsou ve spodní části. V levém rohu je vrtulník a ten mě vrátí na úvodní fotografii,” popsala fungování virtuální prohlídky pracovnice informačního centra.

Další virtuální body budou do mapy města přibývat v příštím roce.

„Chceme jednak představit místa, která se v posledních letech podařilo opravit i díky evropským dotacím a také věříme, že je to dobrá propagace Nového Jičína,” uzavřela Marie Machková.

Záměrem je, aby se takto postupně představilo lidem i všech 90 kulturních památek, které se na území města nacházejí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy