Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obnovená Galerka rozjela podzimní sezonu

Městské kulturní středisko zahájilo po částečné renovaci podzimní sezonu v Klubu Galerka na Staré poště. Hudební příznivci se mohou těšit na jazzové večery a pokračovat budou také pořady Open mic. Program kromě toho nabízí i další koncerty a také program pro ženy na mateřské.

Oprava památkově chráněného objektu Stará pošta ještě není u konce, přesto už provoz zahájila výstavní síň a teď také Klub Galerka. Uvnitř je renovovaná podlaha a okna.

“V rámci toho jsme udělali ještě nové plošné osvětlení Galerky, které je jak na osvětlení prostoru, tak se dá využít i scénicky v rámci koncertů a dalších vystoupení,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

Galerka už má nyní za sebou rychlý rozjezd, netypicky na úvod sezóny hned dva jazzové večery. Na další se mohou příznivci těšit v sobotu 3. listopadu. Vystoupí zde dvě výrazné osobnosti newyorské jazzové scény Marianne Solivan a Walter Phishbacher. Jazz kluby už tedy nebudou pravidelně vždy poslední pátek v měsíci.

“Chceme zachytiti vystupující, kteří jsou zajímaví a ne vždy to do toho posledního pátku trefí, takže si myslím, že to nebude problém, termíny budou zveřejněny na webu nebo v našem programu,” vysvětlil dramaturg kulturního střediska.

V programové nabídce Galerky už si pevné místo našel také pořad Open Mic, ve kterém mohou vedle profesionálních písničkářů vystupovat amatéři a začátečníci.

“Pokud má někdo chuť hlavně z místních přihlásit se na Open Mic tady do Galerky, tak má možnost. Kontakt si najde na stránkách městského kulturního střediska nebo na facebooku Open Mic Nový Jičín,” sdělil Jiří Macíček.

Naplánovány jsou dva pořady na podzim a dva na jaro, nejbližší termín je 21. října. Vystupující amatér na Open Micu má možnost zahrát před publikem nejen v Novém Jičíně, ale díky vznikající spolupráci pořadatelů těchto programů napříč republikou i v jiných městech.

“Ten člověk, který vystoupí v Galerce, tak nemusí to tím končit, může to tím naopak začít. Může si zajet do Ostravy nebo do třeba do Opavy,” doplnil Jiří Macíček, který je spolupořadatelem Open Mic.

Kromě toho připravuje kulturní středisko celou řadu dalších koncertů, například 4. listopadu Tara Fuki a 11. listopadu pankovou kapelu Už jsme doma. Ta zahraje ve větším prostoru v klubu na Hřbitovní ulici. A na stejném místě proběhne také jeden program, který se klasické nabídce trochu vymyká, a to Mateřská.com.

“Jsou to dvě maminky, které rapují a dělají si s nadsázkou srandu z toho, co právě prožívají na té mateřské.Takže jsme se i domluvili s centrem Mozaika a uděláme večer pro maminky,”

Program, na který mohou zavítat i jiný návštěvníci, než ženy na mateřské, doplní produkce DJ. Večer plný humoru, nadsázky a ironie proběhne už 20. října.  

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail