Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celá Loučka odvolí na novém místě

Jen pár dnů zbývá do okamžiku, kdy se otevřou volební místnosti a budeme vybírat nové obsazení poslanecké sněmovny. Přípravy vrcholí i v Novém Jičíně. Na změnu se musí připravit obyvatelé v místní části Loučka. Poprvé půjdou volit na jiné místo.

Ve volebních seznamech je v Novém Jičíně zapsáno zhruba 19 a půl tisíce voličů. Připravit tento počet obálek s hlasovacími lístky je úkolem studentů zdejší Mendelovy střední školy, oboru veřejná správa.

“Je nás tu kolem třiceti, jsme po dvou skupinkách a systém je takový, že máme rozdělené práce,” sdělil student Mendelovy střední školy.

“Holky tady třídí volební lístky, které posouvají dál, další je dává do oznámení, další do obálek a já lepím adresy,” popsala systém jedna z dívek.

Tato práce zabere studentům tři dny.

“Včera jsem vyexpedovali již první várku. Během následujících několika málo dní budou mít občané obálky s hlasovacími lístky doma,” uvedla Zdenka Pechová, vedoucí Odboru správních činností MěÚ Nový Jičín.

Nejpozději musí mít lidé hlasovací lístky v úterý.

V souvislosti s volbami už město Nový Jičín s předstihem informovalo o změně jednoho volebního místa. Týká se všech obyvatel místní části Loučka, tedy okrsků 19. a 20.

“Které jsme přemístili z bývalé pinpongové haly v Loučce na Základní školu Dlouhá. Znamená to tedy, že všichni voliči z Loučky budou volit na Základní škole Dlouhá. Je to změna, ke které jsme přistoupili z důvodu nějakých technických problémů,” informovala Zdenka Pechová.

Přestože ostatní novojičínské okrsky jsou beze změn, tištěný seznam volebních místností a pod ně spadajících ulic dostanou spolu s hlasovacími lístky všichni voliči.  

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail