Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči jsou na smolné dny připraveni

Pátek třináctého je považován za smolný den, kdy se může přihodit něco zlého. Právě proto si jej hasiči vybírají pro svůj Den požární bezpečnosti. Návštěvníkům na konci minulého týdne otevřeli dveře svých stanic a přivítali je také v té Novojičíské.

Hasičská stanice v Novém Jičíně zejména díky velkému zájmů škol a školek během Dne požární bezpečnosti doslova praskala ve švech. Hasiči veřejnosti přiblížili svou práci a ukázali, že jsou na poskytnutí pomoci připraveni.

“Navzdory pověře o pátku 13. se občanům snažíme předat informaci, že vlastní bezpečnost mají hlavně ve svých vlastních rukou a při dodržování bezpečnostních zásad a zásad správného chování v daných kritických situacích, ale také například využitím detekční techniky v domácnosti mohou podstatně snížit riziko neštěstí,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

Hasiči vysvětlovali účinnost instalace detektorů kouře a úniku oxidu uhelnatého, a také před zimou upozorňovali na bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů.

“V uplynulých několika týdnech jsme zasahovali u dvou požárů ubytovacích zařízení v okrese Nový Jičín, kde tyto autonomní hlásiče nebyly instalovány. Kdyby tomu tak bylo, tak by nedošlo ke zraněním a také škody na majetku by byly podstatně menší,” upozornil ředitel novojičínských hasičů.

Tato prevence se sice týká zejména starších osob, nicméně hasiči zdůrazňují, že zásady bezpečného chování je nutné vštěpovat už dětem. Ty se mohly podívat i přímo do výjezdových aut a vědomosti z požární bezpečnosti si ověřit prostřednictvím her.

Novinkou dne otevřených dveří bylo čtení Hasičských pohádek. Důležitým výstupem z pobytu u hasičů byla pro děti znalost toho, jaké číslo na přivolání těchto zachránců na mobilu vyťukat.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail