Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve městě bude jezdit baby a senior taxi

Po vzoru dalších asi 50 měst (10 měst v Moravskoslezském kraji) přichází také Nový Jičín s myšlenkou nabídnout občanům novou službu - baby a senior taxi. Fungovat by měla od dubna příštího roku, a to prostřednictvím dvou elektromobilů.

Služba baby a senior taxi má starším lidem a rodičům malých dětí usnadnit v případech nouze

přepravu k lékaři nebo na úřady. Představitelé radnice se inspirovali zejména z fungování tohoto projektu v Bohumíně.

“Bude to tedy od 1. dubna 2018, protože tu službu budou provozovat technické služby a budou ji provozovat elektromobily, získáme je na dlouhodobý leasing, bude mít dva,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Využívat senior a baby taxislužbu budou moci lidé starší 65 let a zákonní zástupci dětí do čtyř let. Nárok budou mít maximálně na 6 jízd měsíčně.

“Budeme samozřejmě evidovat ty jízdy. Občané si musí zakoupit průkazku za 30 korun na rok a tam se jim bude každá jízda evidovat. Jedna jízda bude za dvacet korun,” dodal novojičínský starosta.

Průkaz a další potřebné doklady si občané zajistí na odboru sociálních věcí.

“Chci říci, že se nejedná o sociální službu, ale o nadstandardní službu, kterou poskytuje samospráva občanům města,” vysvětlil Antonín Urban, vedoucí odboru soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Přesně daný je proto také cíl cesty. U rodičů s dětmi je to zdravotnické zařízení, o něco širší možnosti jsou pro seniory, kteří navíc tuto taxislužbu mohou využít na cestu na městský úřad, úřad práce, okresní správu sociálního zabezpečení a na hřbitovy. To vše na území města a jeho místních částí.

“Nenahrazuje to sanitky, ani sociální služby, třeba osobní asistenci. Bude tady poskytována určitá dopomoc při nástupu a výstupu, případně složení invalidního vozíku nebo kočárku,” upřesnil vedoucí sociálního odboru.

“Celkové odhadované náklady se budou pohybovat okolo 1 milionu 300 tisíc ročně. Počítáme s příjmy asi ve výši sto tisíc,” sdělil starosta Dvořák.

Nová služba bude fungovat v pracovní dny od 6:30 do 14:30 hodin. Registrovaní lidé si ji budou moci objednávat telefonicky u technických služeb zpravidla jeden až

dva dny dopředu. Možné výjimky budou možné v případě náhlého onemocnění dětí. 

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail